PL / EN

Future Processing cumuje w Gdyni

9 września przy ul. Łużyckiej 3C swoje gdyńskie biuro otworzyła Future Processing – prężnie działająca firma IT wywodząca się z Gliwic. Zatrudnienie znajdzie tu nawet setka specjalistów. 840 m2 przestrzeni biurowej stworzono na miarę potrzeb współczesnych pracowników.

Future Processing (FP) specjalizujące się w rozwoju oprogramowania dla klientów biznesowych z całego świata. Ta polska firma to zdobywca wielu nagród, m.in. tytułu Top Developers Poland 2022 w rankingu Clutch czy Strategic Sourcing Awards 2021 w kategorii „Najlepsza odpowiedź firmy na COVID-19″. Działa od 22 lat, a Gdynia jest drugą, po Gliwicach, lokalizacją w Polsce. Powstanie tu Delivery Center, które będzie świadczyło usługi dla całego obszaru nearshoringowego firmy.

– Wzmacnianie sektora IT w regionie to jeden z ważnych celów w rozwoju województwa pomorskiego jaki realizujemy m.in. w ramach samorządowej Inicjatywy Invest in Pomerania koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza. Napływ tak wyspecjalizowanych firm jak Future Processing pozwala nam budować konkurencyjność gospodarki regionu w oparciu o nowoczesne technologie i coraz ciekawszą ofertę rynku pracy w tym sektorze. Szczególnie cieszy nas, że to polski kapitał – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.    

„Człowiek nie robot”

To hasło przyświeca filozofii FP. Organizacja kładzie duży nacisk na możliwość wyboru i samodzielność. Praca zdalna i hybrydowa to w postpandemicznej rzeczywistości już standard, ale otwartość na zmianę projektów i stanowisk, szczera komunikacja czy szkolenia dopasowane do konkretnych potrzeb – niekoniecznie! A m.in. dzięki takiemu podejściu firma otrzymała w 2021 r. Certyfikat Kincentric Best Employers, przyznany w oparciu o anonimowe badanie pracowników (Happy Team). Plasuje to FP w czołówce pracodawców najlepiej dbających o swój zespół – powyżej średniej ze wszystkich branż w Polsce, a także branży IT w Europie. A to najlepsze potwierdzenie, że pracownicy czują się w firmie dobrze.

– Nowe biuro zaprojektowaliśmy tak, by mogło być miejscem zarówno pracy, jak i odpoczynku. Zależało nam, żeby znalazła się tu przestrzeń do integracji, ale też do wyciszenia – mówi Piotr Rybak, Branch Manager i szef gdyńskiego oddziału FP. – Mamy tu spory open space z 20 ruchomymi zielonymi ściankami, które dają duże możliwości indywidualnej aranżacji, 6 sal konferencyjnych, 2 sale do spotkań online 1:1, chill room i game room, a także bardzo przestronną kuchnię, sprzyjającą wspólnemu spędzaniu czasu. Charakteru dodają grafiki LED czy murale, które wykonała dla nas Marta Frej.

Długodystansowcy

Future Processing ceni sobie relacje. Buduje je konsekwentnie i długofalowo, w oparciu o zaufanie i zaangażowanie. Od 15 lat współpracuje z Microsoftem, a niemal połowa przychodów pochodzi od ponad 3-letnich klientów. Podobnie jest z pracownikami – kilka osób pracuje w firmie już od ponad 2 dekad, a 28% załogi ma staż wyższy niż 8 lat. W międzyczasie te osoby zmieniają oczywiście stanowiska czy projekty, więc o nudzie czy stagnacji nie ma mowy.

Dobrostan

– Wierzymy w siłę technologii i rozwoju, ale nie za wszelką cenę. Dążymy do zachowania równowagi – mówi Katarzyna Paduch, Lead Employer Branding Specialist. – Chcemy zbudować w Gdyni społeczność – taką, która nie tylko wspólnie pracuje i rozwiązuje problemy, ale umie też wspólnie odpoczywać, śmiać się i angażować w niezwiązane z programowaniem inicjatywy.

Dodatkowe benefity obejmują nie tylko wspólne posiłki. FP chce zadbać o dobrą formę pracowników – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Stąd wśród możliwości np. konsultacje psychologiczne, treningi personalne czy zajęcia „zdrowy kręgosłup”. Z myślą o zdrowej codzienności biuro wyposażone jest też w ergonomiczne krzesła oraz regulowane biurka, umożliwiające pracę na siedząco jak i na stojąco.

Firmie bliskie jest też promowanie kultury współdzielenia. FP dysponuje e-hulajnogami, które pracownicy mogą wypożyczyć na weekend, do domu mogą wziąć też konsolę Xbox, a od września zacznie funkcjonować „rentownia” z wybranymi przez FP-owiczów sprzętami (prym wiodą te pomagające w domowych porządkach).

Masz szansę dołączyć do zespołu

W gdyńskim biurze zatrudnienie znajdą przede wszystkim developerzy w technologiach Java, .Net, Node.JS, React i Angular, ale też inżynierowie jakości (testerzy) oraz inżynierowie DevOps czy CloudOps – do końca tego roku ok. 40 osób, a w 2023 – łącznie 100. Bieżące oferty pracy publikowane są na stronie Future Processing w zakładce KARIERA.

– W świecie nowoczesnego, prężnie rozwijającego się biznesu IT, a na taki stawiamy w Gdyni, cieszy nas fakt, że ceniona polska marka zdecydowała się na ulokowanie siedziby w naszym mieście – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. – Gdynia oferuje nie tylko komfortowe warunki do prowadzenia działalności, ale też wysoką jakość życia dla mieszkańców. Wierzę, że nowe miejsce pozytywnie wpłynie na rozwój pracowników, a tym samym firmy.”

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania