PL / EN

Trójmiasto na 4 miejscu w rankingu fDi X TNW Tech Cities of the Future 2020/21 – FDI Strategy

Ranking The Tech Cities of the Future przygotowany przez wydawnictwo fDi Intelligence X TNW, będące branżowym magazynem The Financial Times, skupia się na wskazywaniu tych miast Europy, które są najlepszymi warunkami rozwoju w szczególności dla start-up’ów i inwestycji technologicznych i innowacyjnych.

 

Jurorzy konkursu przeprowadzili ewaluację strategii ponad 50 lokalnych samorządów, miast, aglomeracji skupiając się na możliwościach rozwoju globalnie zsieciowanego i wspierającego ekosystemu, którego nadrzędnym celem jest ułatwienie rozwoju innowacji. Trójmiasto zostało sklasyfikowane tu na 4 miejscu tuż za największymi aglomeracjami Europy takimi jak Londyn, Barcelona i Berlin.

 

Opierając się na dewizie “We care more”, to co wyraźnie odróżnia Trójmiasto od innych polskich miast i aglomeracji to zróżnicowane zasoby ludzkie oparte na otwartości na migrantów, zakorzenione

Świadomość wartości dodanej różnorodności i jej ogromnego potencjału do pobudzenia wzrostu gospodarczego i społecznego jest podzielana przez wszystkie sektory i środowiska, tj.: lokalną administrację, przedsiębiorstwa, środowisko akademickie czy organizacje społeczne. Integracja imigrantów i modele równego traktowania stanowią praktyczne wdrożenie tej wizji.

Większość ekosystemu w Trójmieście ma charakter symbiotyczny z natury. Większość działań jest albo prowadzona albo silnie wspierana przez Invest in Pomerania. Inicjatywę władz regionu pełniącą funkcję „jednego okienka”, udzielając wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Region w spójny i płynny sposób zrzesza wszystkich interesariuszy po to aby zaoferować, zsynchronizować i zunifikować lepsze, bardziej obszerne i szczegółowe narzędzia i usługi w jednym miejscu.

Gdańsk, Sopot i Gdynia to obecnie to gospodarka oparta na kreatywności, współpracy i przyjaznym otoczeniu biznesu, w której badania i rozwój spełniają potrzeby przedsiębiorstw, w której czerpie się z międzynarodowego przepływu informacji, wiedzy i współpracy gospodarczej. Promocja innowacji w biznesie i transfer wiedzy do gospodarki, koncentracja zasobów wspierających inteligentną specjalizację regionalną z wykorzystaniem klastrów jako narzędzia, wzmacnianie zewnętrznych powiązań i powiązań gospodarki regionalnej, profesjonalizacja przedsiębiorstw i dostosowanie edukacji do wymagań rynku pracy .

Strategiczna lokalizacja Trójmiasta pod względem transportu i dostępu do rynków lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Światowej klasy system edukacji z partnerstwami publiczno-prywatnymi i innowacyjnymi kursami.

 

Przyznane 4 miejsce, pokazuje, że mamy siłę przebicia w Europie i walki o inwestorów nawet z takimi potęgami jak Londyn, Barcelona i Berlin. To także wyzwanie, aby rozwijać się szybciej, lepiej i w sposób bardziej zrównoważony. Wyzwania są czymś co nas ekscytujące… Uważaj więc Świecie!

 

Pełen raport dostępny tutaj: Tech Cities of the Future report

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania