PL / EN

thyssenkrupp Automation Engineering otwiera produkcję w Gdańsku

Thyssenkrup

Działająca na arenie międzynarodowej firma thyssenkrupp Automation Engineering chce od początku 2023 roku budować w Polsce maszyny i systemy transportowe dla przemysłu motoryzacyjnego. W centrum uwagi znajdzie się elektromobilność. Firma prowadzi obecnie rekrutację wykwalifikowanych pracowników do nowego zakładu produkcyjnego.

Przedsiębiorstwo budowy maszyn i urządzeń thyssenkrupp Automation Engineering GmbH (tk AE) zwiększa swoje zdolności produkcyjne, aby sprostać rosnącej liczbie zamówień w obiecującej dziedzinie elektromobilności. Zarząd firmy wybrał Gdańsk jako miejsce lokalizacji nowego zakładu produkcyjnego. Szalę przeważyła dostępność wykwalifikowanych specjalistów oraz łatwość integracji nowej fabryki z istniejącą organizacją. tk AE posiada inne ważne zakłady produkcyjne w Bremie i Chemnitz. W gdańskiej lokalizacji produkowane będą maszyny i systemy montażowe do układów napędowych z obszaru e-Mobility. Wśród klientów docelowych figurują producenci i dostawcy samochodów.

– Z naszego punktu widzenia warunki w Polsce i Gdańsku są idealne – wyjaśnia Olaf Schultz, Board Member, thyssenkrupp Automation Engineering oddział Polska. – Od wielu lat utrzymujemy bliskie i udane relacje biznesowe z polskimi firmami partnerskimi, w szczególności mamy bardzo dobrą sieć w rejonie Gdańska. Chcemy w przyszłości rozszerzyć tę sieć i rozwijać współpracę, a także wspierać ją poprzez naszą własną lokalizację w Gdańsku.

Doświadczeni specjaliści poszukiwani

Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia zakładu produkcyjnego. Trwa rekrutacja personelu o zróżnicowanych kwalifikacjach. Planowane jest zatrudnienie 30–50 osób. Poszukiwani są inżynierowie konstruktorzy budowy maszyn, programiści PLC i robotycy, projektanci układów automatyki, mechanicy i elektrycy instalacji przemysłowych. Niezwykle pożądanym jest doświadczenie w budowie maszyn i uruchamianiu linii przemysłowych, a także w zarządzaniu projektami w branży automotive.

W wyborze lokalizacji nowego zakładu pomaga tk AE Invest in Pomerania, samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza. Kluczowa z pewnością będzie dostępność dróg szybkiego ruchu, sieci kolejowej i portów morskich oraz infrastruktura firm kooperujących. tk AE planuje rozpocząć produkcję w nowym zakładzie wiosną 2023 roku. Invest in Pomerania udzieli również wsparcia inwestorowi w zakresie promocji działań employer brandingowych.

O firmie thyssenkrupp Automation Engineering

thyssenkrupp Automation Engineering jest jednostką operacyjną segmentu Multi Tracks firmy thyssenkrupp AG. Firma łączy wszystkie działania w zakresie montażu napędów i akumulatorów z naciskiem na elektromobilność i jest niezawodnym partnerem dla swoich klientów z wysokimi standardami jakości i innowacji. Na całym świecie pracuje tu ponad 1400 pracowników w dziesięciu krajach na trzech kontynentach.  Z lokalizacją w Gdańsku Polska jest obecnie 11 krajem.

Więcej informacji na stronie: www.thyssenkrupp-automation-engineering.com

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania