PL / EN

Focus on: Electronics Sector in Pomerania

Kryzys półprzewodników w połowie 2021 roku pokazał światowym fabrykom uzależnienie łańcuchów dostaw od fabryk azjatyckich, niedostatek zasobów i zdolności produkcyjnych w Europie. Przyjrzeliśmy się bliżej sytuacji sektora elektronicznego na Pomorzu w szerszym kontekście.

Na podstawie naszych analiz powstał raport „Focus on: Electronics Sector in Pomerania”

Tworzenie raportu poprzedziliśmy szeroką analizą zebranych ogólnoświatowych danych o sektorze elektronicznym. Jednak największą wartością raportu jest doświadczenie czołowych firm z regionu, które podzieliły się swoją wiedzą i perspektywami na przyszłość. Łącznie przeprowadziliśmy blisko 7 godzin wywiadów, za które naszym Partnerom serdecznie dziękujemy. Focus on Electronics Sector nie jest pierwszym raportem z serii „Focus on”. W zeszłym roku przeprowadziliśmy szeroką analizę sektora motoryzacyjnego, a w planach mamy już kolejną edycję. Mam nadzieję, że dzięki tym działaniom mocno podkreślimy znaczenie sektorów przemysłowych w naszym regionie i jego potencjał dla przyszłych inwestycji” – mówi Monika Wójcik, Senior Project Manager w Invest in Pomerania, koordynatorka raportu

Do współpracy zaprosiliśmy czołowych przedstawicieli branży elektronicznej na Pomorzu: Flex, Lacroix Electronics, Aptiv, Intel, Radmor, a także międzynarodową agencję zatrudnienia, która była odpowiedzialna za analizę rynku pracy – Randstad.

Raport do przeczytania pod tym adresem.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania