PL / EN

Endava: rok globalnej cyfrowej transformacji wspieranej również przez specjalistów z Trójmiasta

Niezmiennie wysoki popyt na wykwalifikowanych specjalistów IT skłania międzynarodowe firmy do współpracy z profesjonalistami z całego świata. W tym celu wchodzą na nowe dla siebie rynki, takie jak Polska. Jedną z takich organizacji jest Endava, brytyjski lider rozwiązań IT nowej generacji. Firma właśnie obchodzi pierwszy rok swojej obecności nad Wisłą. Trójmiasto było pierwszym miejscem, w którym Endava rozpoczęła swoją działalność w Polsce. W Gdańsku poszukuje najbardziej entuzjastycznych profesjonalistów, chcąc zapewnić im atrakcyjne możliwości związane z pracą dla globalnych firm. Ale nie chodzi tylko o zatrudnianie – firma angażuje się również w życie lokalnej społeczności.

Kształtowanie na nowo relacji między ludźmi a technologią jest niełatwym wyzwaniem. Jednak to właśnie taki cel przyświecał założycielom Endavy 23 lata temu. Do dziś jest to fundament misji firmy, wpisany w jej DNA. Rok temu brytyjski lider rozwiązań IT nowej generacji zdecydował o rozszerzeniu swojej działalności na kolejny rynek – Polskę, aby pozyskiwać doświadczonych specjalistów do realizacji globalnych projektów. Wyjątkowe podejście organizacji przejawia się nie tylko w oferowaniu stabilnego zatrudnienia i możliwości wszechstronnego rozwoju, ale także w zaangażowaniu w życie lokalnej społeczności, w której funkcjonują pracownicy.

Zapotrzebowanie na wyjątkowe talenty

W ostatnich latach Trójmiasto urosło do rangi unikalnego hubu IT dla specjalistów nie tylko z północnej Polski, ale również z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Niepodrabialny styl życia, bliskość morza, renomowane uczelnie i instytucje kultury, jak również szybki dostęp  lotniczy czy promowy do najważniejszych europejskich stolic – wszystko to sprawia, że lokalny rynek jest bardzo atrakcyjny dla doświadczonych inżynierów IT, a w efekcie także dla pracodawców. Na tle tak bogatej historii regionu, możemy budować przyszłość cyfrową dla całego świata. Cieszy nas, że możemy nie tylko nawiązać kontakt z specjalistami, ale również zaangażować się w życie społeczne najbliższego otoczenia – mówi Marta Lyczmańska, Delivery Location Manager (Gdańsk) w Endavie.

Endava obsługuje głównie klientów z takich obszarów jak fintech, TMT, e-commerce, a także z sektora ubezpieczeń, mobilności i opieki zdrowotnej. Wspiera branże, które rozwijają się obecnie najszybciej na świecie. Skutecznie wykorzystują one moc cyfrowej transformacji do doskonalenia swojej oferty, wprowadzania nowych produktów lub usług, czy unowocześniania obsługi klienta. Wśród marek wspieranych przez pracowników Endavy na całym świecie znajdują się tak znane firmy jak Volkswagen, Hellenic Bank i Santander Group. To pokazuje, jak wysoko firma stawia poprzeczkę osobom, które zatrudnia, ale również w jak wielu obszarach potrzebne jest wsparcie trójmiejskich ekspertów.

Jest dla nas bardzo ważne, żeby partnerzy, których wspieramy w procesie inwestycji, kierowali się współczesnymi zasadami zrównoważonego rozwoju. Endava jest przykładem działalności opartej na filarach ESG (environment, social responsibility, corporate governance). Poza główną osią biznesu – wspieraniem klientów w rozwoju technologicznym – w równym stopniu dba o dobre samopoczucie pracowników i wpływ na lokalną społeczność. Fakt, że podobne praktyki stają się standardem i jednocześnie koniecznością, wróży bardzo dobrze pomorskiemu rynkowi pracy – mówi Anna Ciosek, BSS Investor Support Project Manager, Invest in Pomerania.

Samowystarczalny zespół projektowy

W marcu 2022 roku Endava zaczęła zatrudniać w gdańskim biurze. Wśród pracowników firmy z całej Polski znajdują się przedstawiciele niemal wszystkich dziedzin informatycznych. Taki sposób zatrudniania umożliwia skompletowanie samowystarczalnego zespołu, którego członkowie mają umiejętności i kompetencje niezbędne do objęcia wszystkich stanowisk wymaganych w typowym projekcie informatycznym. W efekcie Endava może kompleksowo wspierać swoich klientów, realizując zadania obejmujące cały cykl życia rozwoju oprogramowania.

Czasami oznacza to również wzięcie na siebie obowiązków, które zazwyczaj są po stronie klienta, takich jak rola product ownera czy architekta infrastruktury. Taka organizacja pracy stwarza przestrzeń do synergii i kreatywności, które pozwalają skutecznie tworzyć i implementować funkcjonalności odpowiadające na potrzeby klienta. W takim środowisku pracy zatrudnieni specjaliści nie ograniczają się do tworzenia kodu – rozwijają swoje kompetencje jako zaufani konsultanci IT.

Zaangażowanie w życie lokalnej społeczności

Zaangażowanie Endavy w życie lokalnej społeczności przejawia się nie tylko uczestniczeniem w branżowych wydarzeniach, ale także w ich organizacji. Wynika to z zakorzenionej głęboko w firmie kultury dzielenia się wiedzą, która wykracza poza cenione przez pracowników wewnętrzne inicjatywy, takie jak Pass It On czy Tech Talks. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Endava zorganizowała trzy meet-upy dla lokalnych społeczności IT w całej Polsce – w tym jeden w Gdańsku, skupiony na wydajnym utrzymywaniu danych w celu otrzymywania zaawansowanych rekomendacji. Ekspertów Endavy nie zabrakło również na krajowych wydarzeniach branżowych – uczestniczyli oni m.in. w gdańskim Infoshare.

To jednak nie jest ostatnie słowo Endavy. Trójmiejscy specjaliści i aspirujące talenty mogą spodziewać się kolejnych spotkań i wydarzeń organizowanych przez firmę, nowych stypendiów czy możliwości zatrudnienia w zespole. Szybki rozwój firmy, która w ubiegłym roku osiągnęła przychód o prawie połowę większy w porównaniu do 2021 roku, oznacza, że w tym roku profesjonaliści z Pomorza będą mieli dostęp do wielu ciekawych możliwości przy współpracy z globalnymi firmami.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania