PL / EN

Pomorskie posiada atrakcyjną ofertę terenów pod inwestycje. Mocną stroną regionu jest nowoczesna, stale rozbudowywana infrastruktura biurowa i rosnące powierzchnie magazynowe. Inwestorzy mogą skorzystać z bardzo dobrze przygotowanych terenów w dogodnych lokalizacjach w całym województwie, odpowiednich także pod duże projekty inwestycyjne.

Infrastruktura biznesowa

Nowoczesne powierzchnie biurowe

Mocną stroną regionu, a w szczególności Trójmiasta, jest nowoczesna, stale rozbudowywana infrastruktura biurowa. Gdańsk, Gdynia oraz Sopot dysponują łącznie 838 600 m2 powierzchni biurowej (2.2020 r.), która jest idealnym miejscem dla firm z sektora BPO i SSC. Trójmiejski rynek nieruchomości biurowych zajmuje obecnie trzecie miejsce w Polsce i nadal ma ogromny potencjał rozwojowy.

Rynek powierzchni magazynowych

Z uwagi na położenie geograficzne województwa pomorskiego, region pełni ważne funkcje logistyczne. Co roku w województwie pomorskim przybywa powierzchni magazynowej: na koniec 2019 roku zasoby rynku magazynowego wynosiły około 667 000 m2. Kolejne ponad 100 tysięcy jest w budowie.

Przyrost ten był możliwy zwłaszcza dzięki Pomorskiemu Centrum Inwestycyjnemu (zlokalizowanemu na zapleczu terminala DCT), ale także dzięki małym parkom magazynowym.

Dowiedz się więcej o sektorze logistycznym.

Oferta terenów inwestycyjnych

Pomorskie posiada atrakcyjną ofertę terenów pod inwestycje – także pod duże projekty inwestycyjne. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą terenów inwestycyjnych.

Specjalne Strefy Ekonomiczne

Specjalne strefy ekonomiczne w Polsce oferują możliwość prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorca ma m.in. zapewnione ulgi podatkowe, a dodatkową korzyścią jest fakt, że może rozpocząć działalność na specjalnie przygotowanym i uzbrojonym terenie.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) to dogodna lokalizacja dla inwestycji w regionie północnej Polski. Oferuje przygotowane tereny przemysłowe położone przy głównych szlakach komunikacyjnych w pobliżu międzynarodowych portów lotniczych i morskich, zapewnia też zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej uprawniające przedsiębiorcę do korzystania z pomocy publicznej w formie zwolnień podatkowych.

Pomorska strefa obejmuje 35 podstref położonych w 5 województwach, a jej łączna powierzchnia to 2246 2929 ha, z czego: 564 1241 ha to tereny na obszarze województwa pomorskiego, 880 213 ha leży w województwie kujawsko-pomorskim, 70,6768 ha w wielkopolskim, 637,2176 ha znajduje się w województwie zachodniopomorskim, a 94,0614 ha w województwie lubelskim.

Dowiedz się więcej o położeniu województwa pomorskiego.

Parki naukowo-technologiczne i inkubatory przedsiębiorczości

Największe pomorskie parki naukowo-technologiczne leżą na terenie Gdyni, Gdańska, Kwidzyna i Słupska. Działalność gospodarczą na ich obszarze mogą prowadzić zarówno polscy, jak i zagraniczni przedsiębiorcy.

• Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia – największy park tego typu w Polsce.

• Bałtycki Port Nowych Technologii – nowoczesne centrum przemysłowo-biznesowe wybudowane na dawnych terenach postoczniowych.

• Gdański Park Naukowo-Technologiczny (GPN-T) – zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Gdańskiego.

• Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter – dba o rozwój startupów, oferuje przestrzeń coworkingową, organizuje konferencje i szkolenia.

• Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologicznego (KPPT)

• Słupski Inkubator Technologiczny (SIT)

Znajdź je na naszej mapie.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania