PL / EN

Lwy w Trójmieście! LEO Pharma rozpoczyna działalność w Gdańsku

LEO Pharma, lider dermatologii medycznej, uruchamia globalne centrum usług biznesowych w Trójmieście. Nowe centrum będzie początkowo koncentrować się na rolach w obrębie Globalnego Łańcucha Dostaw oraz Zamówień. W 2021 roku planowane jest rozszerzenie działalności centrum o dział finansowy i HR. Zespół będzie składał się z 75 specjalistów wymienionych czterech dziedzin. Wraz z rozwojem centrum i rozszerzeniem obsługiwanych procesów, do końca 2022 roku LEO Pharma przewiduje powiększenie zespołu do 100 pracowników.

LEO Pharma planuje skoncentrować większość swoich globalnych procesów biznesowych w Gdańsku. Nowe Globalne Centrum Usług Biznesowych będzie skupiać wiele procesów w jednym miejscu, co ułatwi ewaluację ich znaczenia dla rozwoju rodziny LEO Pharma z perspektywy holistycznej i nastawionej na końcowego odbiorcę.

 

Naszym celem jest optymalizacja cyfrowych doświadczeń użytkownika (ang. user experience). Chcemy podnieść jakość obsługi w naszych wewnętrznych obszarach biznesowych jednocześnie poprawiając ogólną jakość naszych globalnych procesów biznesowych. Oczekujemy, że w przyszłości pracownicy LEO Pharma będą mogli skupić się na naszej podstawowej misji – rozwoju dermatologii i pomaganiu ludziom z chorobami skóry w prowadzeniu satysfakcjonującego życia, podczas gdy nasze wewnętrzne usługi biznesowe i wspierające będą działać sprawnie i będą wysokiej jakości”- mówi Klaas Venborg, wiceprezes Global Business Service Center LEO Pharma.

Na pytanie co skłoniło LEO Pharma do wyboru Trójmiasta Venborg odpowiada – Wybraliśmy Trójmiasto ponieważ oferuje szeroki dostęp do utalentowanych pracowników, imponującą infrastrukturę i nowoczesne zaplecze biznesowe. Nasze dotychczasowe doświadczenia były bardzo pozytywne. Spotkaliśmy się z profesjonalnym podejściem i wsparciem inwestora na wysokim poziomie udzielonym przez Invest in Pomerania, EY Poland, Alexander Mann Solutions, CBRE i Skanska. Wszyscy zaangażowani dołożyli wszelkich starań, aby pokazać nam to, co najlepsze w regionie i to pomimo napiętych terminów.

Trójmiejska siedziba LEO Pharma będzie zlokalizowane w biznesowym centrum Gdańska, w nowoczesnej przestrzeni budynku Skanska Wave. Globalne Centrum Usług Biznesowych stanie się częścią rodziny LEO Pharma, będzie funkcjonować jako samodzielny podmiot biznesowy, zakotwiczony w Międzynarodowym Centrum Usług Finansowych i Biznesowych, podlegającym bezpośrednio Dyrektorowi Finansowemu LEO Pharma.

Nieprzerwanie dążymy do utrzymania regionu na ścieżce zrównoważonego wzrostu, a efekty naszej pracy mówią same za siebie. W ostatnich latach Polska, z Pomorzem na czele, stała się jednym z największych ośrodków nowoczesnych usług biznesowych poza Dalekim Wschodem. Z wielką przyjemnością witam w Trójmieście firmę LEO Pharma. Jestem pewien, że szybko zadomowi się w naszym regionie i dzięki nowej lokalizacji będzie dalej rozwijać swoją działalność – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego


LEO Pharma poszukuje obecnie utalentowanych osób do swoich zespołów zajmujących się: Zamówieniami, Procesem Order to Cash oraz HR. Firma planuje wdrożyć pierwszych pracowników z początkiem marca 2021 r. W pierwszym roku działalności na Pomorzu LEO Pharma spodziewa się powiększyć zespół do 75 pracowników za sprawą poszerzenia zakresu działalności nowootwartej siedziby o działy Finansowy i Księgowy.

Firma posiada już zatrudniające 26 osób biuro w Warszawie.

 

O firmie LEO Pharma

Firma LEO Pharma jest liderem w dermatologii medycznej z solidnym zapleczem badawczo-rozwojowym, szeroką gamą terapii i innowacyjnym duchem. Założona w 1908 roku firma należąca do Fundacji LEO, poświęciła dziesięciolecia badań i rozwoju, aby posunąć naprzód naukę dermatologii, wyznaczając nowe standardy opieki nad osobami cierpiącymi na choroby skórne. Główną siedzibą LEO Pharma jest Dania, na całym świecie firma zatrudnia obecnie 6000 osób obsługujących 92 miliony pacjentów w 130 krajach. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę: www.leo-pharma.com.

Praca w LEO Pharma

W LEO Pharma pracownicy wspólnie wytyczają trendy. Misją firmy jest pomoc chorym cierpiącym na choroby skórne żyć pełnią życia poprzez rozwój dermatologii. Firma napędza postęp w dziedzinie dermatologii poprzez wiedzę, współpracę i naukową ciekawość. LEO Pharma jest w ścisłej czołówce nauki w dziedzinie rozwoju nowych leków dla dermatologii, na co poprzez swoją codzienną pracę ma wpływ każdy pracownik firmy. Pracownicy wspólnie opracowują nowe pomysły i realizują je. Ich działaniom towarzyszy wzajemny szacunek i wspólne poczucie misji zakorzenione w opiekuńczej roli firmy i jej zaangażowaniu w pomoc innym. Dla LEO Pharma wspólne wytyczanie trendów polega na ciągłym ulepszaniu i rozszerzaniu tego, co jest możliwe dla siebie nawzajem, dla firmy i dla pacjentów.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania