PL / EN

Gdańsk sprzyja rozwojowi branży IT – nowa siedziba GlobalLogic w Trójmieście

GlobalLogic przenosi się do nowego biura w Gdańsku. Siedziba w budynku Argon kompleksu Alchemia przy Alei Grunwaldzkiej 415 zapewni bardziej komfortowe warunki prawie stu inżynierom, którzy są zaangażowani w projekty dla klientów z sektorów motoryzacyjnego, medycznego, finansowego czy smart home. Umożliwi też organizacji prowadzenie większej liczby programów stażowych i szkoleniowych przeznaczonych dla lokalnej społeczności IT.

Niewiele ponad rok po oficjalnym otwarciu swojego biura w Gdańsku GlobalLogic przenosi się do nowej lokalizacji, która lepiej odpowiada potrzebom szybko rozrastającego się zespołu. Wybór jest nieprzypadkowy – Alchemia Argon jest uznawany za jeden z najnowocześniejszych budynków w północnej Polsce i w symboliczny sposób łączy się z planami rozwoju firmy w regionie.

Gdańsk zapewnia dostęp do dużej puli wykształconych specjalistów oraz wsparcie prestiżowych jednostek naukowych, a przy tym nieustannie przyciąga programistów i inżynierów z Polski i zagranicy, dla których jawi się jako idealne miejsce do życia i rozwoju zawodowego. Ten potencjał dostrzegają firmy z sektora IT. Widać go również w szybkim rozwoju GlobalLogic, która w kilkanaście miesięcy niemal podwoiła liczebność zespołu.

Trójmiasto oferuje bardzo dobre warunki dla rozwoju biznesu IT. Wsparcie ze strony lokalnych instytucji samorządowych ułatwia działanie nawet przedsiębiorstwom o wąskiej specjalizacji i widać to po składzie naszego zespołu. Dzisiaj są w nim specjaliści DevOps, programiści systemów wbudowanych, inżynierowie testów automatycznych czy menedżerowie projektów, którzy mają wiedzę i kompetencje pozwalające odpowiadać na potrzeby największych organizacji na świecie w zakresie stabilnych i bezpiecznych rozwiązań informatycznych  – mówi Kamil Świadek, Dyrektor Oddziału GlobalLogic w Gdańsku.

Wysokie kwalifikacje specjalistów pracujących w trójmiejskim biurze pozwalają m.in. rozwijać zaawansowane rozwiązania z zakresu inżynierii danych, wykorzystujących machine learning, czy telematyki, które dotyczą już wykorzystywanych platform i tych mających trafić do samochodów dopiero w nadchodzących latach. Gdańscy inżynierowie są również zaangażowani w rozwój branży medycznej, poprzez tworzenie systemu automatycznego podawania insuliny dla osób z cukrzycą typu 1 i 2, zapewniając pacjentom bezpieczeństwo przez całą dobę.

Dostępna w regionie, wciąż powiększająca się pula talentów, którzy mogą tworzyć i rozwijać tego rodzaju oprogramowanie, jest wynikiem bliskiej współpracy sektora edukacyjnego i biznesu. GlobalLogic również w tym zakresie aktywnie działa w Trójmieście, łącząc siły z Uniwersytetem WSB Merito czy od niedawna również z Politechniką Gdańską. Celem organizacji jest dalszy rozwój modelu kształcenia dualnego i wspieranie uczelni w precyzyjnym dostosowaniu oferty programowej studiów do przyszłych potrzeb rynku pracy. Eksperci GlobalLogic w minionych miesiącach mieli okazję poprowadzić wykłady interdyscyplinarne z obszarów Java i DevOps, a także brać udział w wydarzeniach organizowanych przez organizację – w tym akademiach Embedded, QA Testers czy ARES, które pozwoliły lokalnej społeczności IT na kreatywne dyskusje i dzielenie się doświadczeniem.

W nowym biurze w Alchemia Argon zamierzamy oferować jeszcze więcej możliwości chętnym w zakresie programów stażowych. Tylko tego lata gościliśmy u siebie trzynastu studentów, którzy zdobywali wiedzę z Javy, #C oraz QA. Większa przestrzeń pozwoli nam działać jeszcze aktywniej w tym obszarze. Naszym celem jest również duża aktywność w obszarze szkoleń, akademii, ale też spotkań networkingowych przeznaczonych dla specjalistów szukających okazji do wymiany wiedzy i inspirujących dyskusji – podkreśla Justyna Kielar, Line Manager w GlobalLogic.

Firma prowadzi obecnie rekrutacje do realizowanych projektów, szukając m.in. nowych Software Architektów, a także inżynierów AUTOSAR, QNX Security, Linux C i Senior C++, którzy dołączać będą do zespołu już pracującego w budynku Alchemia Argon.

Wzrost GlobalLogic w tak szybkim tempie nie byłby możliwy bez wsparcia partnerów, w szczególności samorządowej inicjatywy Invest in Pomerania. Tylko w ostatnich miesiącach efektem współpracy były inicjatywy prowadzące do edukacji pracowników w zakresie bezpiecznej pracy i dbania o zdrowie psychiczne oraz poprawy dobrostanu osób tworzących lokalną społeczność IT.

– Hybrydyzacja systemu pracy i przesunięcie ciężaru na rzecz pracy z domu nie zmieniła faktu, że biuro jest niezbędnym miejscem spotkań firmowych dla zespołów zadaniowych i projektowych. Trójmiejscy inwestorzy IT aktywnie pracują z firmami developerskimi i tworzącymi biura, by ich powierzchnie były wykonane z doskonałym zrozumieniem nowego charakteru eksploatacji. Dobrym przykładem tak zaprojektowanego biura jest nowa siedziba GlobalLogic w Gdańsku – komentuje Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora, Invest in Pomerania.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania