PL / EN

Białoruska firma z branży IT – Agente otwiera biuro w Trójmieście

Białoruska firma zajmująca się projektowaniem oprogramowania ogłosiła otwarcie swojego biura w Gdańsku. Nowa lokalizacja pozwoli firmie na sprawniejszy kontakt i bardziej efektywną obsługę europejskich klientów.

 

Agente to firma specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań programistycznych z bogatym doświadczeniem w dziedzinie UX/UI designu. Agente zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i rozwijaniem niestandardowych aplikacji internetowych i mobilnych. Firma współpracuje zarówno ze startupami, jak i międzynarodowymi markami wspierając klientów z branży e-learningowej, ochrony zdrowia, PropTech, medialnej, handlowej i wielu innych. Wybór lokalizacji w Gdańsku to efekt działań lokalnej inicjatywy Come2Pomerania stworzonej przez Invest in Pomerania oraz rządowego programu Poland.Business Harbour. Oba programy wspierają relokację Białoruskich firm i specjalistów do Polski.

 

Dzięki obecności w Polsce możemy nawiązać jeszcze bliższe relacje z naszymi europejskimi, a zwłaszcza skandynawskimi klientami. Nowa lokalizacja daje  nam również lepszą pozycję dla globalnego rozwoju firmy. Dogodne położenie Gdańska sprawia, że zespół Agente będzie bardziej elastyczny i łatwiej dostępny dla swoich europejskich klientów mówi Andrew Terehin, CEO Agente. Firma zmierza w kierunku nearshoringu dla krajów europejskich, co dodatkowo zwiększy wiarygodność współpracy.

CTO Agente, Oleg Romeyko, dodajeGłównym czynnikiem, który zaważył o wyborze Gdańska na lokalizację naszej nowej siedziby, był fakt, że posiada on silny sektor IT i łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników, który zawdzięcza dużej ilości uczelni technicznych w regionie. Z tego względu Trójmiasto wybiera wiele znanych firm z branży, a my z przyjemnością dołączymy do tego grona!

 

Pomorze potrzebuje ambitnych i innowacyjnych firm, takich jak Agente mówi Bartosz Wojtasiak, Project Manager w Invest in PomeraniaTutejszy sektor IT nieustannie się rozwija i skutecznie pozyskuje nowych klientów. Dzięki wsparciu Invest in Pomerania, każdego roku pojawiają się  nowe firmy, ten trend trwa już 10 lat. Mam wielką przyjemność powitać kolejną białoruską firmę. Dzięki programowi Come2Pomerania mogliśmy zaoferować szeroki zakres wsparcia dedykowany firmom relokującym się na Pomorze zza wschodniej granicy. Jestem przekonany, że nowa lokalizacja będzie dla Agente punktem zwrotnym, który pozwoli firmie osiągnąć kolejne szczyty i sprostać nowym wyzwaniom.

 

Come2Pomerania to baza wiedzy dla firm, startupów i specjalistów IT zainteresowanych przeniesieniem swojej działalności na Pomorze. Uzupełniając rządowy program Poland.Business Harbour, podejmowane działania w ramach  Come2Pomerania przynosi już pierwsze rezultaty. Inicjatywa pomogła już 3 spółkom przenieść się do regionu, a ponad 10 kolejnych jest w trakcie procesu.

 

O Agente Studio

 

Agente to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania full-stack z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku IT i ponad 400 zakończonymi sukcesem projektami dla klientów z całego świata. Dzięki bogatemu doświadczeniu firmy w dziedzinie UX/UI designu, Agente tworzy aplikacje webowe i mobilne z dopracowanymi interfejsami i dobrze przemyślanymi koncepcjami projektowania cyfrowego. Firma ma swoje centrum deweloperskie w Mińsku oraz biuro w Nowym Jorku.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania