PL / EN

Stan sektora usług dla biznesu w Trójmieście – 2021

Jak pandemia wpłynęła na trójmiejski sektor nowoczesnych usług dla biznesu? Z najnowszego raportu Invest in Pomerania wynika, że pomimo pandemii trójmiejski sektor BSS odnotował wzrost i przyczynił się do stworzenia 2000 nowych miejsc pracy.

 

Tegoroczna edycja raportu o stanie sektora usług biznesowych w Trójmieście przedstawia aktualne trendy i zjawiska, które kształtowały sektor w pełnym wyzwań roku 2020. Pandemia zastała pomorski sektor usług dla biznesu w rozkwicie. W latach 2011-2020 zatrudnienie w sektorze wzrosło pięciokrotnie, a wiele światowych marek zdecydowało się na inwestycję w regionie. Choć spowolnienie gospodarcze nie ominęło Trójmiasta, sektor BSS nie przestał się rozwijać. Po okresie niepewności w pierwszych miesiącach pandemii, sektor wrócił na właściwe tory i w 2020 stworzył aż 2000 nowych miejsc pracy. Mimo niestabilnych czasów, w Trójmieście pojawili się nowi inwestorzy, a obecne na rynku firmy kontynuowały rozwój swoich usług.

 

Rok 2020 był wyzwaniem, któremu udało nam się sprostać. Był bodźcem, który pomógł nam usprawnić procesy i wprowadzić innowacyjne rozwiązania w naszych usługach. BSS okazał się jednym z najbardziej wytrzymałych i elastycznych sektorów gospodarki, pozostał aktywny i w pełni produktywny pomimo nietypowych okoliczności – mówi Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora Invest in Pomerania.

 

Raport przygotowany przez Zespół Invest in Pomerania przedstawia aktualną sytuację sektora BSS w Trójmieście. Podstawę do stworzenia raportu stanowiły dane dostarczone przez działające w regionie firmy. Według badań poprzedzających publikację, na początku 2021 r. trójmiejski sektor usług dla biznesu zatrudniał ponad 31 800 osób i nie przestał się rozwijać. Kluczowe procesy obsługiwane przez Trójmiejskie centra BSS to IT, R&D oraz usługi finansowe. Region specjalizuje się w obszarach takich jak software development, sztuczna inteligencja, compliance, anti money laundering (AML), czy know your customer (KYC).

 

Badanie koncentruje się również na poziomie zadowolenia inwestorów. Według przedstawicieli sektora BSS, IIP nadal zapewnia wysokiej jakości i zdywersyfikowaną obsługę inwestorów. Prawie 90% ankietowanych firm z pełnym przekonaniem poleciłaby przyszłym inwestorom zarówno województwo pomorskie, jak i współpracę z Invest in Pomerania.

  

Zapraszamy do zapoznania się z raportem: Stan sektora usług dla biznesu – w 3cITy – Edycja 2021

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania