PL / EN

Biuro Infopulse w Gdańsku już otwarte! Szansa dla specjalistów oraz startujących w branży IT

Infopulse to ponad 30 lat doświadczenia w branży technologicznej związanej, m.in. z transformacją cyfrową firm z różnych sektorów (w tym przemysłu i finansów), cyberbezpieczeństwem, czy badaniami i rozwojem. To również 16 biur w 7 krajach – w Europie i obu Amerykach. Firma, której zespół obejmuje 2300 specjalistów z różnych państw, właśnie otworzyła siedzibę w Gdańsku. Infopulse na początek chce zatrudnić 50 specjalistów IT oraz rozwinąć program stażowy dla młodych talentów.

Infopulse stanowi część wiodącej skandynawskiej firmy Tietoevry. Jest międzynarodowym dostawcą usług w zakresie tworzenia i rozwoju oprogramowania, zarządzania aplikacjami oraz infrastrukturą IT, chmury obliczeniowej. Główny kierunek rozwoju w Polsce Spółka upatruje jednak w innym obszarze – planuje wspierać klientów oraz rozwijać swoje kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa. Świadczy usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale również firm z listy Fortune 100 z ponad 40 krajów na całym świecie. Ułatwia klientom realizacje celów biznesowych dzięki odpowiednio dobranej strategii technologicznej i wsparciu efektywnej transformacji cyfrowej.

Wykorzystując możliwości nowoczesnych technologii, stwarzamy Klientom niezliczone możliwości zwiększania efektywności codziennych procesów, ale również stawania się liderami w obszarach swoich działalności. Naszym celem jest zostanie wieloletnim partnerem każdego z naszych Klientów w ich transformacji cyfrowej.” – wyjaśnia Łukasz Olechnowicz, Prezes Infopulse Poland.

Polski krok

Infopulse Poland rozpoczęła swoją historię w 2018 r. od uruchomienia centrum dostaw w Warszawie. Obecność w Polsce okazała się bardzo udana dla rozwoju firmy, m.in ze względu na dostęp do bogatej puli talentów IT, bliskość europejskich klientów oraz korzystne warunki do rozpoczęcia i prowadzenia działalności. W 2021 r. firma zatrudniała w Polsce już 100 specjalistów i współpracowała z kilkunastoma klientami z kilku europejskich krajów. Ostatnio, Infopulse został uznany za jedną z najlepszych firm programistycznych w Polsce, zajmując I miejsce w konkursie Outsourcing Stars 2021. W tym roku spółka otworzyła oddziały w Łodzi, Bydgoszczy i Trójmieście. Nowe centrum dostaw w Gdańsku będzie koncentrowało się na świadczeniu usług transformacji cyfrowej oraz cyberbezpieczeństwa.

Specjalista potrzebny od zaraz

W ciągu pierwszych miesięcy Infopulse planuje zatrudnić w gdańskim oddziale 50 pracowników. Rekrutacja jest aktualnie skierowana do specjalistów na stanowiskach regular i senior. Na zyskanie doświadczenia szansę mają również osoby, które dopiero rozpoczynają karierę w branży IT. Firma rozwija program stażowy, aby wesprzeć nowe talenty.

Infopulse Poland to kolejna firma z branży wysokich technologii pozyskana dla regionu przez samorządową inicjatywę, Invest in Pomerania, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza. Gdański oddział Infopulse rozwinie lokalny rynek pracy oraz wzmocni ten sektor w naszym województwie.

Kontakt dla mediów

Łukasz Olechnowicz | Country Manager, CEO of Infopulse Poland | E-mail: lukasz.olechnowicz@infopulse.com

Aleksandra Wojtowicz | Communications Manager in Infopulse Poland | E-mail: aleksandra.wojtowicz@infopulse.com

Marcin Grzegory | Deputy Director in Invest in Pomerania | E-mail: marcin.grzegory@investinpomerania.pl

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania