PL / EN

Brytyjski gigant IT stawia na Gdańsk

Ponad 11 tys. pracowników na całym świecie, 22 lata doświadczenia w dostarczaniu zawansowanych rozwiązań technologicznych dla klientów m.in. z branży finansowej, medialnej oraz plany rozwoju w całej Polsce – Endava, brytyjski gigant branży IT otworzył biuro w Gdańsku.

Trójmiasto jest jednym ze strategicznych punktów na mapie Polski, w którym Endava dostrzegła ogromny potencjał i który doskonale wpasowuje się w długoterminową strategię rozwoju firmy.

Obecna ekspansja w Polsce jest częścią szerszej ekspansji Endavy na świecie. Przez cały czas trwania pandemii nigdy nie przestaliśmy zatrudniać pracowników i faktycznie zwiększyliśmy tempo rozwoju firmy. W tym kontekście Trójmiasto, jako jeden z wiodących ośrodków polskiej edukacji, kultury i wzrostu gospodarczego, jest dla nas ważnym regionem z punktu widzenia pozyskiwania talentów oraz współpracy z klientami” – mówi Marta Lyczmańska, Delivery Unit Manager w Endava w Gdańsku.

Endava zatrudnia ponad 11 tys. pracowników, zlokalizowanych w biurach w Australii, Austrii, Danii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Singapurze, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a także w Europie Środkowo-Wschodniej: Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Mołdawii, Macedonii Północnej i Serbii oraz w Ameryce Południowej: Argentynie, Kolumbii, Meksyku, Urugwaju i Wenezueli. W Trójmieście firma poszukuje m.in. programistów, testerów, inżynierów aplikacji, analityków, kierowników projektów, architektów oprogramowania oraz pracowników usług wsparcia.

„Nasza firma istnieje po to, aby tworzyć kulturę, która rodzi sukces przede wszystkim dla naszych ludzi, naszych klientów i ich organizacji, dlatego poszukujemy profesjonalistów, którzy podzielają z nami tę wizję. Jesteśmy przekonani, że Trójmiasto ze swoją unikatową i dojrzałą społecznością IT jest miejscem, w którym ich znajdziemy” – dodaje Marta Lyczmańska, z Endava w Gdańsku.

Endava to firma notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Spółka została założona w 2000 roku w Wielkiej Brytanii. Firma dostarcza zawansowane rozwiązania, buduje platformy technologiczne i przyspiesza zmiany dla klientów z branż takich jak: usługi finansowe i płatności elektroniczne, TMT (technologia, media i telekomunikacja) czy logistyka. Siedziba Endavy znajduje się w Londynie.

„Cieszymy się, że taka innowacyjna i globalna firma jak Endava postawiła na Trójmiasto. Branża IT i nowoczesnych technologii jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki na Pomorzu. Trójmiasto jest ważnym ośrodkiem IT nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej” – dodaje Anna Ciosek, BSS Investor Support Project Manager, Invest in Pomerania.

Aby wzmocnić trójmiejski rynek IT, Endava organizuje spotkanie Caravan Connect IT, podczas którego wystąpi dwóch prelegentów: Laurentiu Spilca i Calin Constantinov. Wykłady będą dotyczyć persystencji danych Ma to być pierwsze z cyklicznych spotkań, które Endava planuje organizować regularnie, aby zintegrować trójmiejską społeczności IT i stworzyć przestrzeń do dzielenia się wiedzą, a także doświadczeniem. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca o 18:00 w Stoczni Gdańskiej. Udział jest bezpłatny.

Kontakt dla mediów

Anna Ciosek | BSS Investor Support Project Manager, Invest in Pomerania | e-mail: anna.ciosek@investinpomerania.pl

Marta Lyczmańska | Delivery Unit Manager, Endava | e-mail: marta.lyczmanska@endava.com

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania