PL / EN

Debata Northvolt z Marszałkiem i Prezydent Gdańska

W związku z kontynuacją inwestycji Northvolt w Gdańsku oraz wizytą prezesa spółki, Petera Carlssona, zapraszamy na debatę z udziałem Prezydent Gdańska, Marszałka Województwa oraz prezesów Northvolt, która odbędzie się we wtorek, 18 maja o godzinie 11.00

– Co firma Northvolt będzie robiła w Gdańsku?

– Czy korzystanie z pojazdów elektrycznych ma szanse wkrótce stać się codziennością mieszkańców Gdańska?

– Czego prezes Northvolt nauczył się od Elona Muska, będąc wiceprezesem Tesli  i jak wykorzystuje to w Northvolt?

– Co dzieje się w naszym regionie w temacie ograniczenia emisji dwutlenku węgla?

Na te i inne pytania odpowiedzą: Prezydent Miasta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk oraz Peter Carlsson i Robert Chryc-Gawrychowski z Northvolt. W trakcie spotkania dyskutować będą o wpływie inwestycji Northvolt na życie mieszkańców Gdańska i okolic. Porozmawiają również o zawodowym doświadczeniu prezesa Northvolt, wyniesionym z Tesli oraz o proekologicznym podejściu miasta do ograniczenia emisji CO2 i popularyzacji pojazdów elektrycznych. Moderatorem dyskusji będzie Piotr Ciechowicz, Wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza.

Debata rozpocznie się premierą raportu Invest in Pomerania dotyczącego aktualnych trendów w sektorze motoryzacyjnym, takich jak zasilanie elektryczne czy  rozwój sztucznej inteligencji.

 

Northvolt to firma stworzona w 2016 roku w Szwecji przez byłego wiceprezesa Tesli, Petera Carlssona, której misją jest budowa najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu. W tym roku spółka, razem z premierem Mateuszem Morawieckim oraz polskim rządem, ogłosiła budowę zakładu produkcyjnego w Gdańsku za 200 milionów dolarów, w którym będą powstawały systemy bateryjne do wykorzystania w przemyśle (m.in. w koparkach) oraz magazyny energii.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania