PL / EN

EVOTECH zbuduje nowy zakład produkcyjny dzięki dofinansowaniu z projektu „Invest in Pomerania 2020”

Firma EVOTECH Karol Jaworski otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją konstrukcji stalowych dla budownictwa i rolnictwa otrzyma 800 tysięcy złotych na przygotowanie terenu pod budowę nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Osława Dąbrowa w gminie Studzienice.

 

W ramach otrzymanego dofinansowania, firma zrealizuje projekt polegający na przygotowaniu terenu inwestycyjnego o powierzchni 1,6 ha oraz przeprowadzeniu robót związanych z budową nowego budynku produkcyjno – magazynowego o powierzchni 1000 m2. Suma nakładów inwestycyjnych przeznaczonych na realizację projektu wyniesie prawie 2,4 miliona złotych.

Dzięki dofinansowaniu „Invest In Pomerania 2020” będziemy w stanie rozpocząć prace budowlane nad naszym nowym zakładem produkcyjnym w gminie Studziennice. Teren realizacji projektu to obszar zdegradowany przemysłowo, na którym znajdują się nieużytkowane od lat obiekty byłej rozlewni gazu płynnego. W ramach inwestycji przeprowadzimy rewitalizację terenu, zostanie mu przywrócona dawna funkcja przemysłowa – mówi  Karol Jaworski, dyrektor EVOTECH.

W nowej siedzibie firmy powstawać będą różnorodne elementy stalowe, poczynając od pojedynczych elementów konstrukcyjnych, poprzez podzespoły, aż po gotowe maszyny i urządzenia. Proces produkcyjny EVOTECH cechuje ekoefektywność wynikająca z zastosowania innowacyjnych, energooszczędnych technologii obróbki stali, które pozwalają na ograniczenie materiało i energochłonności realizowanego procesu produkcyjnego. Pomorska firma wykorzystuje zaawansowane technologie mechanicznej obróbki stali takie jak cięcie laserowe i plazmowe, gięcie, obróbkę skrawaniem, spawanie, śrutowanie, malowanie proszkowe i na mokro.

To już ósma umowa podpisana w ramach projektu wsparcia sektora MŚP „Invest In Pomerania 2020” i kolejna  pomorska firma, która będzie mogła rozwinąć skrzydła dzięki  pozyskanej dotacji.  Dodatkowe środki dla firm na  zrealizowane dotąd inwestycje  przyczyniły się nie tylko do ich  szybszego rozwoju ale również  zgodnie z celem naszego konkursu  do rozwoju gospodarki Pomorza.  Jestem przekonany, że nie inaczej będzie w przypadku projektu firmy EVOTECH” – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego przeznaczono 10,4 miliona złotych na dofinansowanie rozwoju pomorskich średnich i małych przedsiębiorstw w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Celem konkursu jest wsparcie rozwoju sektora MŚP, w tym firm na których funkcjonowanie i rozwój negatywnie wpłynęła pandemia COVID-19. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty realizowane na terenie Pomorza, polegające na przygotowaniu nowych terenów inwestycyjnych zarówno na własne potrzeby gospodarcze związane z produkcją lub logistyką, jak i na komercjalizację terenów na rzecz podmiotu trzeciego. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza. 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania