PL / EN

Digiteum rozpoczyna działalność w Trójmieście!

Digiteum, mińska firma zajmująca się kompleksowym tworzeniem oprogramowania otworzyła nowe biuro w Trójmieście. Digiteum jest jednym z pierwszych beneficjentów inicjatywy Come2Pomerania stworzonej przez Invest in Pomerania oraz rządowego programu Poland.Business Harbour. Oba programy wspierają relokację Białoruskich firm i specjalistów do Polski.

 

Digiteum to wywodząca się z Mińska firma z branży IT, która zatrudnia specjalistów różnych dziedzin: projektantów, inżynierów oraz managerów. Nowe biuro w Gdańsku będzie się zajmować rozwojem, zarządzaniem i sprzedażą. Digiteum już uruchomiło rekrutację i wkrótce zacznie budować zespół.

 

Firma planuje wykorzystać zalety nowej lokalizacji, aby zwiększyć zasięg swojej sprzedaży. Otwarcie biura w Trójmieście pozwoli im na dotarcie do nowych europejskich rynków i wzmocnienie istniejących relacji biznesowych. – Mamy dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z klientami z Wielkiej Brytanii, Holandii, Finlandii itp. Przeniesienie działów sprzedaży i rozwoju Digiteum do Gdańska przybliży nas do tych i wielu innych lokalizacji, w których naszym zdaniem moglibyśmy się świetnie sprawdzić – mówi Katherine Lazarevich współzałożycielka i co-CEO Digiteum.

 

Na pytanie dlaczego Trójmiasto, Katherine odpowiada: Braliśmy pod uwagę różne lokalizacje dla naszego nowego biura, ostatecznie zdecydowaliśmy się na Trójmiasto z kilku powodów. Przede wszystkim jest to świetne miejsce z biznesowego punktu widzenia. W Digiteum stawiamy na relacje z klientami, współpracę i spotkania z ludźmi, nowa lokalizacja zdecydowanie nam to ułatwi. Ponadto bliskość Skandynawii i krajów niemieckojęzycznych da nam możliwość poszerzenia sieci klientów na nowych rynkach.

 

Po drugie, kontynuuje  Lazarevich, Trójmiasto zapewnia doskonałe warunki i infrastrukturę niezbędną do efektywnego rozwoju. Jest to świetnie rozwinięty region zarówno z biznesowego punktu widzenia jak i pod względem dostępu do utalentowanych specjalistów. Trójmiasto ma w zasadzie wszystko, czego potrzebujemy. Ostatnim, ale z pewnością nie mniej istotnym czynnikiem, który miał wpływ na naszą decyzję byli ludzie. Wiedzieliśmy, że Trójmiejski rynek jest dojrzały, wiedzieliśmy, że będziemy mieć do czynienia z profesjonalistami. Ale postawa, którą tu zobaczyliśmy i której doświadczyliśmy, przerosła nasze oczekiwania. Na szczególne podziękowanie zasługuje zespół Invest in Pomerania, który pomógł nam dostrzec potencjał regionu i ułatwił nam podjęcie decyzji. Otrzymaliśmy od nich wsparcie na każdym etapie planowanej inwestycji.

 


– Zarówno władze regionalne, jak i krajowe przygotowały wiele programów wspomagających specjalistów, oraz firmy z branży IT w relokacji do Polski. Władze województwa oferują wsparcie poprzez inicjatywę Come2Pomerania stworzoną przez Invest in Pomerania z myślą o Białoruskich firmach i specjalistach. W ramach projektu, osoby fizyczne otrzymają pomoc w znalezieniu pracy w regionie, a firmy w przeprowadzeniu procesu legalizacji i rozpoczęciu działalności na Pomorzu. Jesteśmy dumni, z tego że możemy powitać Digiteum w Trójmieście. Będziemy wspierać ich w osiąganiu celów biznesowych i pomożemy im stać się wzorem dla innych firm, które rozważają Trójmiasto jako swoją kolejną lokalizację
mówi Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora Invest in Pomerania.

 

Zespół w Mińsku składa się głównie z inżynierów średniego i wyższego szczebla z bogatym doświadczeniem i szerokim zakresem umiejętności. W gdańskim biurze początkowo zatrudnienie znajdą głównie doświadczeni inżynierowie. Nie wyklucza to jednak zainteresowania młodymi talentami. Celem Digiteum jest stworzenie warunków, w których zespoły w obu lokalizacjach będą mogły pracować w synergii, wymieniać się doświadczeniami i w razie potrzeby wspólnie realizować projekty.

 

Digiteum planuje rozpocząć swoją działalność w Gdańsku od zbudowania podstawowego zespołu specjalistów, wstrzymuje jednak decyzję o ostatecznej liczbie planowanych etatów do czasu  ustabilizowania się sytuacji pandemicznej. Mimo pandemii, Digiteum pozytywnie ocenia szanse na znalezienie w Trójmieście światowej klasy specjalistów.

 

 

O Digiteum

Digiteum to firma zajmująca się kompleksowym tworzeniem oprogramowania. Zajmują się analizą, projektowaniem, rozwojem i QA. Tworzą złożone systemy zaczynając od podstaw i wykorzystują zaawansowane technologie takie jak IoT, big data i sztuczna inteligencja. Pracują nad ekscytującymi i wymagającymi projektami dla firm takich jak Oxford University Press, Oracle, Diaceutics, Premier Tech itp. 

Zespół Digiteum nie jest duży, co ma swoje zalety. Firma stawia na ludzi, ceni ich opinie i tworzy warunki sprzyjające rozwojowi zawodowemu i osobistemu pracowników. Pracując w Digiteum pracujesz w wysoce produktywnym środowisku wraz z doświadczonymi inżynierami z ponad 10-letnim stażem. To miejsce dla wytrawnych inżynierów, ale i świetne miejsce, aby stawiać pierwsze kroki w IT i uczyć się kultury czystego kodu, funkcjonalnego programowania oraz ugruntowanych procesów.

Jeśli chodzi o benefity związane z zatrudnieniem w Digitemu, pierwszym z nich jest elastyczność. W 2020 roku świat wywrócił się do góry nogami, a wiele tradycyjnych korzyści oferowanych przez pracodawców przynajmniej na jakiś czas straciło znaczenie. Jednak Digiteum szybko reaguje na niespodziewane zmiany i dostosowuje się do potrzeb pracowników. Na przykład, wraz z wybuchem pandemii i rozpoczęciem pracy zdalnej, do sieci przeniosły się wszystkie zajęcia edukacyjne i rekreacyjne, takie jak bezpłatne kursy języka angielskiego, szkolenia i spotkania zespołowe. W związku z nową lokalizacją, firma planuje również zapewnić swoim pracownikom świadczenia relokacyjne.

Jest jeszcze jedna rzecz, z której dyrektorzy firmy są naprawdę dumni, jest to fakt, że wielu członków zespołu Digiteum pracuje w firmie od dnia jej powstania (czyli od 2010 roku). Przez te lata, pracownicy stali się dobrymi przyjaciółmi i małą społecznością zbudowaną na wzajemnym zaufaniu, uczciwości i poczuciu humoru.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania