PL / EN

Gdańska firma DAC.digital wyróżniona w konkursie Mistrz Innowacyjnej Transformacji

21 kwietnia w ramach III Kongresu MIT Sloan Management Review Polska odbyła się gala II edycji konkursu Mistrz Innowacyjnej Transformacji. Gdańska firma DAC.digital została ogłoszona jednym z laureatów konkursu organizowanego przez ICAN Institute w kategorii Technologia i Rynek.

 

ICAN Institute jest wydawcą MIT Sloan Management Review Polska – jedynego europejskiego wydania prestiżowego magazynu łączącego perspektywę technologiczną i biznesową. Ma na celu wspieranie polskich firm w budowaniu trwałej przewagi, kreowaniu skutecznego przywództwa i wyprzedzaniu trendów rynkowych, dając najwyższej jakości wiedzę i narzędzia liderom, którym zależy na dynamicznym rozwoju swoich firm.

Konkurs ma na celu wyłonienie liderów zmiany cyfrowej – firm i osób odpowiedzialnych za inicjatywę i realizację projektów technologicznych o istotnym wpływie na organizację, rynek i środowisko.

Jury wyłoniło liderów i firmy, które otrzymały tytuły Mistrz Transformacji, Mistrz Wdrożenia oraz Cyfrowa Organizacja: Technologia i rynek, Technologia i organizacja oraz Odpowiedzialna technologia.

 

Technologia i rynek

DAC.digital otrzymał specjalne wyróżnienie od redakcji MIT Sloan Management Review oraz tytuł Cyfrowej organizacji w kategorii Technologia i rynek. Nasz Prezes, Przemysław Szleter, otrzymał tytuł Mistrza Transformacji, a  Damian Derebecki, CPO – Mistrza Implementacji.

W kategorii Technologia i rynek, w której została nagrodzona firma DAC.digitali, wyróżniono projekty związane z transformacją technologiczną procesów, które mają istotny wpływ na rynek, klientów i otoczenie biznesowe. Projekty te dotyczą takich obszarów, jak oferta produktowa, kanały komunikacji, sprzedaż i logistyka.

Cieszę się, że nasze rozwiązanie zostało wybrane przez ekspertów jako modelowy przykład Innowacyjnej Transformacji. Podstawą naszej działalności jest pomoc przedsiębiorstwom w cyfrowej transformacji, a przyznana nam nagroda to znak, że idziemy w dobrym kierunku. – Przemysław Szleter, prezes DAC.digital.

 

Innowacyjne rozwiązanie

Projektem, który zyskał tak duże zainteresowanie Jury, był stworzony przez firmę system planowania, zarządzania i monitorowania odbioru mleka. Firma stworzyła system informatyczny wspierający i monitorujący proces odbioru mleka z rozbudowanej sieci dostawców. System pozwala użytkownikom w pełni wykorzystać technologię GPS do optymalizacji tras i monitorowania transportu na obszarach wiejskich, które nie są objęte standardowymi systemami nawigacji.

Narzędzia te wspierają kierowców na stromym terenie, ułatwiają dynamiczną reakcję na chwilową niedostępność tras oraz zmniejszają ryzyko i koszty zdarzeń losowych. Rozwiązanie wspomaga zarządzanie procesami logistycznymi, zarówno w mleczarniach, jak iw zewnętrznych firmach transportowych. W tym celu system obejmuje również komunikację IoT z komputerem pokładowym samochodu, umożliwiając zdalny dostęp do danych w czasie rzeczywistym.

 

Realne oszczędności

Podczas pierwszego wdrożenia firma zauważyła, że ciężarówki przewożące mleko od rolnika do zakładu produkcyjnego pokonują nawet 20% kilometrów po zoptymalizowaniu tras. Rozwiązanie umożliwia pracownikom szybki dostęp do wszystkich informacji dotyczących transportu: stanu floty, charakterystyki i lokalizacji dostawców i odbiorców, aktualnej trasy, pozycji samochodu i danych kierowców.

Dziś wiemy, że zaoszczędziliśmy naszym klientom 50% czasu planowania transportu i skróciliśmy czas szkolenia kierowców nawet o 80%. – Przemysław Szleter, CEO.

 

Międzynarodowe rozwiązanie

Nagrodzony system został dostosowany do branż innych niż mleczarski, a produkt jest obecnie dostępny dla firm w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Serbii i Austrii. 

Cieszymy się, że nie tylko klienci, ale także eksperci biznesowi i techniczni docenili nasze rozwiązanie. – Przemysław Szleter, CEO.

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania