PL / EN

Grant Invest in Pomerania dla utytułowanego jubilera z Gdyni

Grant Amber

Firma Silver & Amber otrzyma 800 tys. złotych na rewitalizację terenu inwestycyjnego w Gdyni. To już kolejne środki przyznane w konkursie grantowym „Invest in Pomerania 2020”. Dzięki dofinasowaniu pomorskie firmy otrzymują szansę na rozwój działalności i zwiększenie zatrudnienia.

30 lat bursztynu

Historia firmy Silver & Amber sięga 1992 roku, kiedy młody absolwent szkoły jubilerskiej Adam Pstrągowski założył swój pierwszy zakład rzemieślniczy. Wkrótce bursztyn stał się na tyle popularny, że niezwykle dynamicznie rozwijająca się już firma postanowiła sfinansować otwarcie szkoły, aby móc kształcić nowe pokolenie projektantów i jubilerów. Krokiem milowym w rozwoju przedsiębiorstwa okazało się otwarcie na rynek chiński. Ponad dwudziestoletnia ekspansja zaowocowała rozbudowaną siecią handlową oraz marką dedykowaną ekskluzywnie na rynek dalekowschodni.

Po 30 latach obecności na rynku Silver & Amber posiada rozpoznawalny styl, a produkcja obejmuje biżuterię bursztynową, srebrną i złotą. Środki pozyskane z grantu „Invest in Pomerania 2020” zostaną przeznaczone na dywersyfikację produkcji, poszerzając portfolio firmy o produkcję mebli.

– Dzięki przyznanemu grantowi nie tylko stworzymy lepsze warunki dla pracowników poprzez modernizację znajdujących się na terenie działki budynków, ale również przyczynimy się do rewitalizacji jednej z najstarszych dzielnic Gdyni. Chylonia lata świetności ma już za sobą, ale to obszar znakomicie zlokalizowany, posiadający duży potencjał rozwoju. Ta część miasta w pełni zasługuje, aby w przyszłości stać się sercem biznesu w tym regionie. Mamy nadzieję, że nasze działania zwiększą atrakcyjność tego terenu i wpłyną na zainteresowanie ze strony nowych inwestorów – mówi Adam Pstrągowski, Prezes Zarządu Silver & Amber.

Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 2,3 mln zł.

Patrzymy w przyszłość

Środki są przyznawane w ramach realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza projektu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Jest on elementem szerszej polityki Samorządu Województwa Pomorskiego w zakresie przygotowania nowych terenów inwestycyjnych, których dostępność jest niezbędnym elementem budowy konkurencyjności gospodarczej każdego regionu. Fundusze przyznawane w ramach grantów pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa pomorskiego na lata 2014-2020. Nabór wniosków już się zakończył i trwa weryfikacja ostatnich zgłoszonych przez przedsiębiorców aplikacji. Efektem programu ma być przygotowanie pod inwestycje co najmniej 50 hektarów terenów do końca 2023 roku. Szacuje się, że dzięki nowym przedsięwzięciom na Pomorzu powstanie ponad 400 nowych miejsc pracy, a przedsiębiorcy zainwestują tuminimum80 mln złotych.

– Założeniem programu grantowego jest wyjście z inicjatywami gospodarczymi do interioru, aktywizacja terenów dotychczas pomijanych. Dywersyfikacja przemysłowa przybliża nas do zrealizowania postawionego ambitnie celu wprowadzania zrównoważonego rozwoju na terenie całego województwa. Dzięki środkom unijnym istnieje możliwość realizacji ambitnych projektów, które służą lokalnym społecznościom – przekonuje Maciej Silarski, Kierownik Projektu w Invest in Pomerania 2020.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania