PL / EN

Hapag-Lloyd rozwija nowatorskie rozwiązania w Trójmieście

Hapag-Lloyd

Hapag-Lloyd, jeden ze światowych liderów logistyki morskiej, zatrudni 100 specjalistów jeszcze do końca roku. Powiększenie zespołu  ma związek z rozwojem procesów obsługiwanych w gdańskim oddziale oraz pionierskim narzędziem służącym do śledzenia położenia kontenerów.

Podczas wydarzenia, które odbyło się 23 maja w gdańskiej siedzibie Hapag-Lloyd, podsumowano cztery lata działalności firmy oraz ogłoszono plany rozwojowe. Zaprezentowano również najnowsze rozwiązanie technologiczne: Live Position, stworzone przez międzynarodowy zespół ekspertów, przy dużym udziale team-u Knowledge Center w Gdańsku.

Opracowywanie i wdrażanie przez Hapag-Lloyd nowoczesnych technologii jest warunkiem  zachowania konkurencyjności i pozostania w czołówce firm tworzących oraz kształtujących branżę. Częścią realizacji tej strategii było powstanie Knowledge Center w Gdańsku, które jest pierwszą taką inwestycją firmy. Specjaliści zatrudnieni w gdańskim oddziale ukierunkowani są  na opracowywanie oraz testowanie nowych pomysłów i najnowocześniejszych rozwiązań

Warto podkreślić, że rozwiązania opracowywane w Gdańsku przez Hapag-Lloyd wymagają wysokich kompetencji. Cieszę się, że nasz lokalny rynek pracy oferuje specjalistów z takimi umiejętnościami, a region infrastrukturę odpowiadającą globalnej firmie – mówi Mieczysław Struk marszałek Województwa Pomorskiego. – Obecność takich firm w regionie to także efekt wparcia inwestorów przez samorządowe inicjatywy takie jak Invest in Pomerania koordynowana przez  Agencję Rozwoju Pomorza – dodaje marszałek.

Hapag-Lloyd operuje w regionie od wielu lat. Zatrudnieni tu programiści przy opracowywaniu wewnętrznych procesów i innowacyjnych funkcjonalności dla klientów zewnętrznych mogą czerpać z praktycznej wiedzy kadry z zapleczem logistycznym i morskim.

Połączenie doświadczonych logistyków, załóg statków i ekspertów tworzących technologie sprawia, że stale rozwijamy naszą pozycję wśród liderów globalnego transportu. Tworzymy rozwiązania dedykowane zarówno dla naszych klientów – bo w naszym portfolio mamy ponad 20 własnych produktów zewnętrznych – jak i rozwiązania dla ponad 15 tysięcy naszych pracowników na całym świecie. Siłą naszej Trójmiejskiej załogi jest różnorodność – mamy zróżnicowane zespoły, gdzie osoby o różnym doświadczeniu, różnym zapleczu edukacyjnym czy kulturowym tworzą silny zespół, który kreuje rzeczywistość i przyszłość globalnego biznesu – mówi Adam Sikorski, Site Lead, Hapag-Lloyd Knowledge Center.

Rewolucja w logistyce morskiej

Obecna na wydarzeniu Donya-Florence Amer, członkini Zarządu Hapag-Lloyd AG, zaprezentowała najnowszy projekt firmy – Live Position. To pierwsza na świecie aplikacja trackująca przystosowana do skali cargo, która wyznacza nowe standardy zarządzania kontenerami i śledzenia ładunków. Stanowi odpowiedź na potrzeby klientów zarówno korporacyjnych, jak indywidualnych. Jej działanie można porównać do namierzania przesyłek popularnych firm kurierskich, tyle że zbudowana została w oparciu o inteligentne urządzenia IoT:

Nasza inteligentna flota kontenerów przenosi śledzenie na nowy poziom: pozycja na żywo umożliwia naszym klientom śledzenie kontenera w czasie rzeczywistym przez całą podróż. Dane odświeżane są co piętnaście minut. Od statku, przez kolej, po ciężarówkę – korzystają z pełnej widoczności niezależnie od używanego środka transportu. To daje unikalną możliwość dokładnej koordynacji ładunku i zaplanowania procesu logistycznego, by zwiększyć jego efektywność oszczędzając czas i pieniądze naszych klientów. Co więcej to wielki krok na przód w zakresie bezpieczeństwa ładunków – komentuje Donya-Florence Amer.

Duży udział w projekcie Live Position miał gdański zespół, który odpowiadał za tworzenie interfejsu oraz funkcjonalności dla użytkowników aplikacji przeglądarkowej, a także przeprowadzenie półrocznej fazy testów.

Zostań częścią pomarańczowej floty

Ogłoszenie przez Hapag-Lloyd zwiększenia zatrudnienia to realna szansa na rozwój w miejscu, które krzyżuje klasyczny transport morski z nowoczesnymi technologiami przyszłości. Aktualnie trwa rekrutacja specjalistów od Javy, technologii chmurowych i przechowywania danych, testowania oprogramowania, AWS i SAP, na poziomie Agile Coach, Scrum Master czy Product Owner. Plany do końca roku obejmują 100 wakatów, a do 2026 roku – 150.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania