PL / EN

Jak doskonała sytuacja na rynku nieruchomości przełoży się na tegoroczne targi Expo Real?

Rynek nieruchomości w Trójmieście jest wciąż w fazie wzrostowej we wszystkich trzech segmentach: biurowym, magazynowym, mieszkaniowym. W tym kontekście, Pomorze pod wspólną marką Invest in Pomerania promuje na targach Expo Real w dniach 7-9 października 2019 roku w Monachium bogatą ofertę inwestycyjną regionu.
W wydarzeniu, które już od 22 lat gromadzi najważniejszych przedstawicieli funduszy kapitałowych, deweloperów, projektantów oraz samorządowców z całej Europy. Pomorze reprezentowane będzie przez miasta Gdańsk, Gdynię, Sopot, Rumię oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Tendencja wzrostowa charakteryzuje pomorski rynek nieruchomości

Powierzchnia przestrzeni biurowych w Trójmieście w pierwszej połowie 2019 roku osiągnęła prawie 800 000 m2, co plasuje je wśród trójki największych rynków regionalnych w Polsce. Wzrost ten obserwowany jest stale od 2010 roku. Nowe zasoby powierzchni biurowej w 2018 roku, 77 000 m2, udostępniono głównie dzięki inwestycjom w kompleksie Olivia Business Centre – Olivia Prime A (28 000 m2) oraz Olivia Star (45 700 m2). Olivia Star, jako najwyższy budynek w Trójmieście (180 m) i jeden z najwyższych w Polsce, to nowa wizytówka szybko rozwijającej się dzielnicy biznesowej w Gdańsku Oliwie Eksperci przewidują, że do roku 2020 zasoby biurowe mogą osiągnąć poziom 1 000 000 m2. Dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu mocno stymuluje rozwój tego segmentu rynku.

Rozwój obserwowany jest również na rynku powierzchni magazynowo – logistycznych, na który wpływ mają dwa główne czynniki, tj. rozwój portów morskich w Gdańsku oraz Gdyni,
a także rozbudowa sieci transportowej w całej Polsce. Pomorskie zasoby magazynowe w 2019 roku osiągnęły rekordową powierzchnię ponad 500 000 m2,  wzmacniając pozycję Pomorskiego jako głównego hubu logistycznego w północnej Polsce. Wartości te ukazują potencjał inwestycyjny województwa pomorskiego. Jego odzwierciedleniem  może być 450 ha terenów przeznaczonych pod działalność logistyczną i przemysłową, które prezentowane są podczas tegorocznych targów Expo Real.

Pomorskie pod wspólną marką Invest in Pomerania

Będąc największą platformą spotkań B2B w Europie, targi Expo Real gromadzą corocznie 45 000 uczestników z 70 krajów. W ciągu  trzech dni Monachium będzie miejscem spotkań przedstawicieli największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperów obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i  hotelowych, a także firm poszukujących nowych lokalizacji dla swoich projektów.

Jedziemy do Monachium z bardzo zróżnicowaną ofertą -pokazujemy nie tylko tereny przeznaczone pod produkcję czy logistykę, ale także pod hotele, rekreacje, projekty mieszkaniowe. Promujemy również inwestycje komercyjne, takie jak Alchemia, Nautilus, Stocznia Cesarska.
Co ważne, kolejny raz jako jedyny region w Polsce, jedziemy razem, pod  wspólną marką, dzięki czemu wzmacniamy naszą rozpoznawalność i pokazujemy pełniejszą ofertę
– mówi Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

 

Kontakt dla mediów:

Mikołaj Trunin, Invest in Pomerania

mikolaj.trunin@investinpomerania.pl

tel. 609 860 060

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania