PL / EN

Trójmiasto w czołówce potencjału inwestycyjnego w Polsce

„Potencjał inwestycyjny Trójmiasta” to jeden z ośmiu raportów, drugiej edycji badania Business Environment Assessment Study (BEAS). O ocenę poproszono prawie 600 menadżerów zarządzających przedsiębiorstwami w Polsce. Trójmiasto otrzymało najwyższą łączną notę liderując w zakresach oceny jakości życia i potencjału edukacyjnego.

Niniejszy raport przygotowany został przez szeroki zespół ekspercki w badanych obszarach. Przedstawiciele firmy Antal jako ekspert rynku pracy, Cushman & Wakefield czuwające merytorycznie nad informacjami odnośnie infrastruktury oraz Vastint i Adaptive mający głęboki wgląd w obszar czynników decydujących o kolejnych inwestycjach.

Raport ukazuje ocenę otoczenia biznesowego i pozwala spojrzeć na lokalny i polski rynek z perspektywy biznesu i wskazać główne trendy w rozwoju ekonomicznym przedsiębiorstw. Ocenie poddanych zostało siedem obszarów: infrastruktura, przestrzenie biurowe, wsparcie administracji publicznej, potencjał edukacyjny, kadrowy i biznesowy oraz jakość życia. I właśnie w ostatnim zakresie najwyższą notę w opisywanym raporcie otrzymało Trójmiasto obejmującym oprócz oceny środowiska naturalnego także dostęp do kultury, edukacji, opieki zdrowotnej, sieci handlowej ale też bezpieczeństwa.

Trójmiasto – wraz z całym regionem pomorskim – jest zaliczane do pierwszej piątki obszarów najbardziej atrakcyjnych dla zagranicznych inwestorów w Polsce. W całym województwie działa prawie 3,8 tys. podmiotów gospodarczych z udziałem kapitału zagranicznego, a udział regionu w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych w Polsce stanowi około 13 % ich wartości.  Pomorskie jest najszybciej rozwijającym się regionem w Polsce pod względem dynamiki wzrostu PKB. Według danych GUS, w 2017 roku region odnotował 7-proc.dynamikę wzrostu PKB (jeden z najlepszych wyników w Polsce), a w okresie 2012-2016 rozwijał się szybciej niż Berlin i Paryż.

Załączniki

# Plik Opis Rozmiar pliku
1 pdf Potencjał inwestycyjny trójmiasta-2019 - PDF 3 MB
Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania