PL / EN

Oficjalne otwarcie centrum biznesowego JUUL Labs Gdańsku i rozszerzenie jego roli na poziom globalny

Inaugurating the

[Press release]

JUUL Labs, amerykański start-up z Doliny Krzemowej otworzył Global Business Services Center w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W pierwszej fazie, kiedy do centrum byli rekrutowani pierwsi pracownicy, miało ono wspierać funkcje finansowo-księgowe dla regionu EMEA (Europa Środkowo-Wschodnia i Afryka). Jednak w tej chwili Centrum zlokalizowane w gdańskiej Alchemii urosło nie tylko pod względem zatrudnienia, ale również funkcji jaką pełni w strukturach JUUL Labs.

Firma JUUL Labs w ostatnich latach zdominowała amerykański rynek elektronicznych inhalatorów nikotyny i rozszerza obecnie swój międzynarodowy zasięg. Firma zatrudnia  ponad 4000 osób na całym świecie. W gdańskim centrum pracuje obecnie 70 osób i planowany jest dalszy szybki rozwój.

Centrum Finansowe w Gdańsku już w tej chwili wspiera wszystkie rynki z regionu EMEA na których działa JUUL Labs. Naszą misją jest wpływ na życie miliarda pełnoletnich palaczy poprzez wyeliminowanie tradycyjnych papierosów. Tempo naszego rozwoju sprawia, że w chwili obecnej musimy myśleć nie o regionalnym, a o globalnym centrum wsparcia, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze efektywniej realizować nasze zobowiązanie – mówi Grant Winterton, prezes JUUL Labs w regionie EMEA – Wybraliśmy Polskę i Gdańsk ze względu na ich potencjał i wysokie kwalifikacje polskich pracowników. Ponadto Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Gdańsk oferują doskonałe warunki dla szybko rozwijających się firm, takich jak nasza.

W Europie firma jest obecna już w: Polsce, Francji, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Ukrainie, Belgii i Portugalii. Misją firmy jest poprawa życia dorosłych palaczy poprzez eliminację tradycyjnych papierosów.

Doceniamy te inwestycje, które sprawiają, że Pomorze jest atrakcyjną lokalizacją dla młodych specjalistów. Priorytetem jest dla nas zapewnienie rozwoju regionu poprzez utrzymanie utalentowanych ludzi w województwie. Cieszę się z tak płynnej współpracy pomorskich agencji  i inwestorów – powiedział Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Decyzja JUUL Labs o stworzeniu pierwszego Centrum Usług Wspólnych na tak wczesnym etapie rozwoju w regionie EMEA jest podejściem bezprecedensowym i wyraźnym znakiem innowacyjnego myślenia o misji korporacyjnej, realizacji biznesu na skalę globalną i pomocy konsumentom w tym regionie. Było to możliwe tylko dlatego, że udało nam się znaleźć i zatrudnić wyjątkową grupę specjalistów ds. finansów i księgowości w Gdańsku, którzy będą odpowiedzialni za kompleksowe wsparcie księgowe na rynkach w regionie i poza nim. Pełny zakres świadczenia usług jest wciąż finalizowany, ale jasne jest, że mamy duży potencjał poza finansami i rachunkowością, a Globalne Centrum Biznesowe odegra istotną rolę w przyszłym rozwoju firmy. – mówi Michał Gryglewski, szef GCB JUUL Labs w Gdańsku

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania