PL / EN

Spektakularny rozwój Pomorza sprzyja inwestycjom! (wywiad)

Ostatnie 15 lat konsekwentnego wzrostu gospodarczego na Pomorzu przyniosło zmiany, które gołym okiem widoczne są w całym biznesie. Niedawno Trójmiasto zostało drugi raz z rzędu nagrodzone jako najszybciej rozwijające się miasto w Polsce podczas dorocznych CEE Shared Services Awards. Rozwój aglomeracji jest coraz bliższy globalnym trendom tworzącym tak zwaną Czwartą Rewolucję Przemysłową. O wpływie portów na to zjawisko, łączeniu edukacji z biznesem i o tym, dlaczego warto lokować biznes w Trójmieście opowiedział nam Mikołaj Trunin, zastępca dyrektora Invest in Pomerania.

Pomorskie zajmuje wiodące miejsca w rankingach najlepiej prosperujących regionów Europy (m.in wg Instytutu Milkena). Co ma na to największy wpływ?

Myślę, że śmiało można powiedzieć, iż na przestrzeni ostatnich 10-15 lat dokonał się u nas skok cywilizacyjny i gospodarczy, głównie jeśli chodzi o poprawę infrastruktury komunikacyjnej. 

Jesteśmy świadkiem spektakularnego rozwoju polskich portów. Trójmiejskie porty są kontenerowym liderem na Bałtyku, jednocześnie Gdańsk jest najszybciej rosnącym hubem kontenerowym wśród 15 największych europejskich portów – to mówi bardzo dużo o rozwoju naszego regionu pod kątem przeładunków. 

Z drugiej strony mamy lotnisko, które 15 lat temu lotnisko obsługiwało około 500 tys pasażerów, obecnie jest to 5 mln. Mówimy więc o wzroście dziesięciokrotnym!

Przeczytaj więcej na Gospodarkamorska.pl

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania