PL / EN

Sektor nowoczesny usług dla biznesu w Trójmieście -The Status Report 2020

Invest in Pomerania z dumą ogłasza wydanie raportu o stanie sektora usług biznesowych (BSS) w Trójmieście 2020. Raport zawiera kompleksową analizę sektora, trendów, wyzwań i przyszłych prognoz. 

Analiza przygotowana przez ekspertów z Invest in Pomerania oparta jest na ich badaniach, wiedzy branżowej oraz ankiecie, w której wzięło udział większość Centrów Usług Wspólnych (SSC) w 3cITy. Raport jest świetną propozycją dla tych którzy chcą rozumieć jak działa sektor i co sprawia, że ​​Pomorze jest tak atrakcyjne dla tego sektora pod względem lokalizacji, infrastruktury, dostępności talentów i stylu życia. 

Raport opisuje najbardziej rozwijające się obecnie procesy w sektorze BSS, liczbę języków używanych w centrach, kraje pochodzenia inwestycji i oczywiście samą kompozycję sektora. Spośród 158 centrów funkcjonujących w Trójmieście 64% to centra IT oraz R&D, które łącznie zatrudniają ponad 51% pracowników tego sektora.

Według raportu rok 2019 był kamieniem milowym dla BSS. W tym właśnie roku przekroczono rekordową liczbę 30 000 osób zatrudnionych w sektorze. Ten pięciokrotny wzrost w porównaniu z 2011 r. sprawia, iż ​​jest to faktycznie siła napędowa gospodarki regionu. Co ma też coraz większy wpływ na wizerunek samego sektora. Usługi stanowią również jeden z filarów międzynarodowej konkurencyjności gospodarki. W kontekście potrzeby przekształceń zgodnie z paradygmatem Przemysłu 4.0 rola tego sektora jest już znacząca i może dalej rosnąć.


Raport skierowany do wszystkich zainteresowanych sektorem. Wskazuje także czynniki zwiększające atrakcyjność regionu. Są nimi przede wszystkim dostępność talentów, dalszy rozwój infrastruktury, dostępność powierzchni biurowych i mieszkaniowych, oczywiście, jakość życia i wsparcie publiczne oferowane przez Invest in Pomerania.

Więcej informacji w dokumencie do pobrania tutaj: Raport BSS 2020

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania