PL / EN

Invest in Pomerania tworzy Aviation Hub

Aviation Hub to regionalna inicjatywa powstała na Pomorzu, która skupia pod swoimi auspicjami firmy związane z branżą lotniczą. Naszymi celami są:

  • Stworzenie platformy komunikacyjnej dla specjalistów branży lotniczej i podnoszenie poziomu ich kompetencji i specjalizacji.
  • Zwiększenie liczby usług i produktów związanych z branżą lotniczą, dostarczanych i rozwijanych na Pomorzu oraz w Polsce.
  • Rozwijanie współpracy uczestników rynku lotniczego i kadry akademickiej celem zwiększenia poziomu innowacyjności i integracji tworzonych rozwiązań lotniczych.
  • Edukacja i dzielenie się lotniczą wiedzą branżową z szerszym gronem odbiorców.
  • Oferowanie nowoczesnych technologii bezpośrednio klientom rynku lotniczego.
  • Promocja wysokiej klasy produktów i usług lotniczych tworzonych i rozwijanych na Pomorzu.

Klaster Aviation Hub powstał w listopadzie 2019 roku. Członkami założycielskimi są Invest in Pomerania, Invest GDA, Boeing Gdansk, Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oraz Smart4Aviation. Jesteśmy otwarci na współpracę z firmami z całej Polski.

Polska jest historycznie uważana za silnego gracza w branży wytwarzania części lotniczych dla producentów samolotów – dużych firm światowych, natomiast mniej znany jest fakt przetwarzania danych i wytwarzania technologicznych rozwiązań w Polsce które to trafiają później na rynki całego świata. Wysoko oceniani specjaliści kształcą się na uczelniach i wydziałach lotniczych w Rzeszowie, Dęblinie, Warszawie czy Chełmie – ich umiejętności powinny budować silną branżę lotniczą w Polsce poprzez możliwości, które zapewniają ulokowane w regionach firm. Poprzez organizację Aviation Hub, będziemy budować dostosowaną ofertę współpracy zarówno dla absolwentów,jak i kadry akademickiej, tak, aby rozwijać sektor branży lotniczej w Polsce wielokierunkowo i dodatkowo ponad profil wytwarzania części.

Trójmiasto zostało niedawno uznane za jedno z 5 najlepszych lokalizacji na świecie do prowadzenia biznesu nowoczesnych technologii, dlatego też umiejscowienie Aviation Hub na Pomorzu pomoże wykorzystać ten potencjał. Obecnie firmy związane z branżą lotniczą skupiają na Pomorzu 1,5 tysiąca pracowników. Naszym celem jest wzrost branży pod względem ilości specjalistów oraz jakości oferowanych profili tak, aby odpowiedzieć też na światowe zapotrzebowanie na profesjonalistów branży lotniczej. Z perspektywy ruchu pasażerskiego, wzrost ruchu na Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku wskazuje na potrzebę tworzenia bardziej efektywnych i zautomatyzowanych rozwiązań, aby zarządzać ruchem pasażerskim w sposób wysoce konkurencyjny.

Aviation Hub pozwala się spotkać ekspertom branży lotniczej, entuzjastom lotnictwa i tym, którzy chcą przyczynić się rozwoju segmentu lotniczego w regionie i w całej Polsce. Przedstawiamy działalność firm branży lotniczej w regionie i promujemy region jako atrakcyjne miejsce rozwoju nowoczesnych technologii i usług branży lotniczej.

Na Pomorzu nie produkujemy samolotów, rozwijamy za to umysły specjalistów z branży i całe ekosystemy linii lotniczych i lotnisk.

Trójmiasto dostarcza światowej klasy usługi branży lotniczej dla całego świata.

 

Więcej w artykule Dziennika Bałtyckiego. 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania