PL / EN

Sii przekroczyło próg 1200 pracowników w Gdańsku

Sii_GDA_office_1

Sii świętowało niedawno powiększenie gdańskiego oddziału do 1000 specjalistów. Dziś zespół przekroczył próg 1200 pracowników i planuje dalszy rozwój. Jaki jest sekret ich sukcesu?

Sii Gdańsk, to drugi oddział Sii Polska, firmy doradczej, informatycznej i inżynieryjnej, który powstał w 2008 roku. Trójmiejskie biuro rozpoczęło pracę, zatrudniając zaledwie 14 inżynierów. W tej chwili, po 12 latach obecności na pomorskim rynku, jest to nie tylko największy oddział firmy, ale także trzeci co do wielkości pracodawca w branży IT na Pomorzu.

Trójmiasto okazało się idealnym miejscem dla Sii dzięki strategicznej lokalizacji i dynamicznie rozwijającemu się ekosystemowi biznesowemu. Każdego roku na Trójmiejski rynek wkraczają nowe międzynarodowe firmy. Wiele z nich, potrzebuje wsparcia w procesie tworzenia, a następnie rozwijania swoich produktów. Kluczem do sukcesu Sii są długoterminowe partnerstwa, dzięki którym firma rozwija się ramię w ramię z klientami. Obecnie pomorski oddział Sii obsługuje ponad 70 klientów, znaczna część z nich to firmy skandynawskie, którym Gdańsk oferuje dostęp do puli utalentowanych specjalistów IT.

 

„Nasz rozwój w Trójmieście to efekt 3 czynników. Przede wszystkim 15 lat wiedzy biznesowej, doświadczenia na rynku IT i zadowolenia klientów. Po drugie, solidna i stabilna kadra zarządzająca w Gdańsku, w większości związana z Sii niemal od samego początku. I wreszcie, pozytywne środowisko biznesowe dzięki stale rosnącemu rynkowi IT i inżynierii, oraz naturalnemu połączeniu z potencjalnymi klientami z krajów skandynawskich.” mówi Michael Desmurs, dyrektor Sii w Gdańsku.

 

Firma stale pozyskuje klientów i rozpoczyna kolejne projekty, dlatego niemal codziennie pojawiają się nowe oferty pracy. Do końca roku Sii planuje osiągnąć zatrudnienie na poziomie 1300 pracowników. Aby nie zwalniać tempa rozwoju, Sii regularnie wzbogaca swoje portfolio usług o nowe obszary technologiczne takie jak cyberbezpieczeństwo, RPA, AI, rozwiązania Big Data itp. Różnorodne projekty firmy z zakresu IT, R&D i inżynierii przemysłowej w najnowszych technologiach wykorzystują m.in. Java, C, C++, C#, .net, Angular JS, React, Embedded C, Python, Xamarin czy Magento.

 

„Nasza współpraca z Sii rozpoczęła się 10 lat temu, już na samym początku naszej działalności. Jesteśmy partnerami w rozwoju, dlatego cieszymy się, że możemy świętować razem z nimi to spektakularne osiągnięcie. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, którym obdarza nas Sii i planujemy nadal wspierać ich ambitne plany rozwojowe.” – mówi Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora Invest in Pomerania.

 

Swój prężny rozwój Sii zawdzięcza nie tylko zdolności do pozyskiwania klientów, ale także zrównoważonemu modelowi pracy opartemu na wzmacnianiu ducha wspólnoty i możliwości rozwoju osobistego oraz uczestniczenia w różnorodnych grupach zainteresowań. Firma umożliwia pracownikom awans poziomy, czyli możliwość zmiany działu lub projektu w obrębie firmy. W tym roku Sii zdobyła 1 miejsce w skali Polski w rankingu Great Place to Work, tym samym otrzymując ten zaszczytny tytuł po raz siódmy z rzędu.

***

O Sii

Firma Sii Polska jest największym dostawcą usług IT, inżynieryjnych, cyfrowych i BPO w Polsce. Założona w 2006 roku, obecnie zatrudnia 6000 specjalistów w 15 lokalizacjach, w tym zespół w Szwecji. Oddział w Gdańsku został otwarty w 2008 roku jako drugie biuro firmy w Polsce. Głównymi klientami Sii Polska są takie marki jak Puma, Bombardier czy Thyssen Krupp.

 

Hybrydowe pozycjonowanie firmy wokół doradztwa technologicznego i usług cyfrowych, pozwala wspierać duże grupy ze wszystkich sektorów gospodarki, w integracji nowych technologii i metod zarządzania innowacjami. Jej misją jest rozwój systemów informatycznych i przyczynianie się do projektowania i rozwoju przyszłych produktów lub usług dla klientów.

 

Założona w 1979 roku we Francji Grupa Sii jest firmą świadczącą usługi cyfrowe o zasięgu międzynarodowym z 88 lokalizacjami na 4 kontynentach.

 

 

Kontakt dla mediów:

Nazeen Koonda | Brand PR & Marketing Manager | nazeen@Investinpomerania.pl

 

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania