PL / EN

SoftServe jest na fali! Następny przystanek: Trójmiasto

SoftServe to międzynarodowa firma technologiczna z siedzibami w USA i na Ukrainie działająca w Polsce od 2014 roku. Otwierając nowe biuro w Trójmieście, firma planuje zatrudnić ponad 100 osób do końca 2022 roku.

SoftServe specjalizuje się w analizie i migracji danych oferując rozwiązania, które pomagają ich klientom podejmować decyzje w oparciu o dane i algorytmy uczenia maszynowego. Ich klienci to giganci technologiczni wywodzący się z Doliny Krzemowej i Europy należący do takich branż jak FinTech, handel detaliczny, medycyna i przemysł wydobywczy. Na Pomorzu SoftServe chce rozwijać się szczególnie w obszarach Big Data, DevOps i Cloud.

Pomorze to prężnie rozwijające się centrum technologiczne, oparte na specjalistycznej wiedzy i otwartości na nowe rozwiązania, posiadające wiele zalet naturalnych i infrastrukturalnych, które są unikalne w skali całej Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy przekonani, że SoftServe odegra ważną rolę w ogólnym rozwoju regionu – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Na Pomorzu firma poszukuje specjalistów DevOps i Cloud, programistów Java i Python oraz project managerów. SoftServe poszukuje najlepszych ekspertów na rynku do pracy przy ciekawych międzynarodowych projektach, głównie dla klientów z Azji Południowo-Wschodniej: Singapuru, Malezji i Indonezji.

Na co dzień korzystamy z najnowocześniejszych technologii. Zmieniamy i optymalizujemy sposób działania firm na całym świecie. Specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania i doradztwie technologicznym W swoich działaniach wykorzystujemy  Big Data, Business Intelligence, IoT, Machine Learning, DevOps, Cloud, e-commerce i UX – wyjaśnia Paweł Łopatka, VP, Poland Country Manager and APAC Client Success Lead at SoftServe.

Dostęp do specjalistycznej puli talentów w województwie pomorskim był jednym z głównych powodów otwarcia biura właśnie w Trójmieście. Na korzyść tej lokalizacji przemawia także rozwinięta infrastruktura biurowa, jedne z najlepszych uczelni wyższych w kraju oraz dobre połączenia lotnicze i drogowe z siedzibami firmy we Wrocławiu i Lwowie.

W Trójmieście, a nawet szerzej – na Pomorzu, widzimy ogromny potencjał rozwoju naszej firmy. Do końca 2022 roku chcemy zatrudnić 100 osób i wierzymy, że Trójmiasto jest najlepszym miejscem na znalezienie ekspertów IT, których szukamy – dodaje Paweł Łopatka.

Firma kładzie duży nacisk na rozwój pracowników. Jako największą korzyść wskazuje możliwość pracy z najnowszymi technologiami, w ciekawych i wymagających projektach. SoftServe oferuje również bardzo transparentne ścieżki kariery. 

SoftServe i ich klienci, w tym liderzy z Doliny Krzemowej, oraz ich ekspansja w Azji, otwierają fascynujące możliwości dla zespołu tworzonego w Trójmieście. Wspaniale jest powitać takiego gracza, który wkraczając na trójmiejską scenę IT, przyczyni się do wzrostu całego regionu – przyznaje Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora Invest in Pomerania.

SoftServe jest oficjalnym partnerem technologicznym m.in. Amazon Web Services czy Google Cloud Platform. W 2020 roku firma otrzymała również certyfikat Great Place to Work, a w 2021 roku została uznana za jedno z najlepszych miejsc do pracy w Europie. 

O SoftServe

SoftServe wykorzystuje najnowocześniejsze technologie do zmiany i optymalizacji sposobu, w jaki firmy na całym świecie prowadzą swoją działalność. Firma specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania i doradztwie technologicznym. Działają głównie w obszarze Big Data, DevOps, Cloud, Business Intelligence, IoT, Machine Learning, e-commerce czy UX.

W Polsce powiększają swój zespół, głównie o specjalistów w dziedzinie analizy danych i migracji. Współpracują z branżą FinTech, retail, medyczną i wydobywczą. Dla nich tworzą rozwiązania wspierające cyfrową transformację biznesu, umożliwiające bezpieczne i efektywne zbieranie i analizę danych, zarządzanie ryzykiem czy maksymalizację zysków.

Na liście ich najciekawszych projektów znalazł się m.in. system zbierania informacji o błędach i zapobieganiu awariom w kopalniach odkrywkowych, platforma ułatwiająca właścicielom sklepów internetowych podejmowanie inteligentnych decyzji biznesowych, rządowy system rejestracji wniosków obywatelskich, narzędzie usprawniające komunikację wewnątrz firmy, czy aplikacja do zamawiania rejsów helikopterem na żądanie.

Firma szczyci się również wewnętrznymi projektami edukacyjnymi, które realizowane są w ramach tzw. SoftServe University, możliwością pracy zdalnej czy wyjątkową, swobodną atmosferą.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania