PL / EN

To już 100 inwestycji i ciągle liczymy …

10 lat, 100 inwestycji i ponad 15 000 miejsc pracy to wspaniały powód aby świętować, i to właśnie zrobiliśmy!
W zeszłym tygodniu, spotkaliśmy się z naszymi partnerami biznesowymi, inwestorami i przedstawicielami samorządu regionalnego i dzieliliśmy się naszymi osiągnięciami od momentu powstania Invest in Pomerania.

Zostaliśmy powołani w 2011 roku aby wspierać inwestycje zewnętrzne w regionie. Przez ostatnią dekadę byliśmy miejscem pierwszego kontaktu i kompleksowej obsługi inwestora eksplorując region dla potencjalnych inwestycji. Obsłużyliśmy ponad 965 zapytań i zorganizowaliśmy 384 wizyty inwestorów pokazując nie tylko miejsce ale także ekonomiczną różnorodność i dynamikę regionu.
Dumni jesteśmy, iż mogliśmy pomóc globalnym markom jak Amazon, Intel, Bayer, Alteams, Flex, Lacroix, Thyssenkrupp, Lufthansa Systems, Swarovski, State Street, Maersk Drilling, Arrow, Hapag Lloyd, Thomson Reuters i innym i ugruntować ich obecność w regionie.

Udało nam się to osiągnąć poprzez strategiczny mix krajowego i międzynarodowego marketingu, prezentując region także podczas programów i konferencji partnerów i przez to wskazując Pomorskie jako wysokiej jakości lokalizację dla inwestycji i rozwoju. Jesteśmy stałym i wartościowym uczestnikiem najważniejszych targów takich jak GITEX w Dubaju, ExpoReal w Monachium, MIPIM w Cannes, OTC w Texasie, Belt and Road Global Summit w Hong Kongu.

Nasze zaangażowanie w rozwój regionu to także wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w Pomorskim. Prowadzimy fundusz małych grantów dla MSP aby pomóc w przygotowaniu gruntu oraz budowie hal i zaplecza produkcyjnego. Obecnie wdrażamy 13 projektów o wartości 10,4 mln zł.

Pomorskie to także szybo rozwijający się hub firm działających w sektorze sztucznej inteligencji. Obecnie jest to drugi najlepszy region Polski w zakresie AI. Współpracujemy z różnymi interesariuszami w sektorze AI (firmy, uczelnie i otoczenie) tworząc i promując klaster. Na ten moment 16 z najlepszych firm dołączyło do współpracy i każdego dnia grono się powiększa.

Czy tak szybki rozwój byłby możliwy bez głębokiej i zróżnicowanej puli pracowników? Tu pojawia się inicjatywa Live more. Pomerania. Projekt realizowany przez Invest in Pomerania pokazuje światu jak fantastycznym miejscem do życia, pracy czy studiowania jest Pomorze. Obecnie jesteśmy jedyni z regionu prowadzący taki program.

Dla przyciągania talentów do regionu, niedawno uruchomiliśmy także jedyną w swoim rodzaju, opartą na profilach zawodowych, platformę rekrutacyjną adresowaną do najwyższych wymagań rekrutacyjnych w regionie i do każdego, kto obecnie nie pracuje w regionie. Wspieramy także przyciąganie talentów, oferując atrakcyjny pakiet relokacyjny firmom, które chcą przenieść kluczowych pracowników na Pomorze.

Dla nas, ważne jest to samo w sobie, 100 to tylko liczba, przypomina nie tylko jak daleko zaszliśmy ale także jak daleko musimy iść. Obecnie, kiedy to czytasz, licznik inwestycji przekroczył 106 … tak więc patrz dalej … ekscytujący czas przed nami.

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania