PL / EN

Trójmiasto w pierwszej piątce w rankingu fDi Global Cities 2021/2022

Z dumą informujemy, że Trójmiasto znalazło się w pierwszej piątce w kategorii  FDI Strategy dla miast średniej i małej wielkości oraz kategorii FDI Strategy – Rising Cities w rankingu fDi Global Cities of the Future 2021/2022. Inni zwycięzcy to znakomite miasta, takie jak Dusseldorf, Zurych i Sao Carlos. Miasta zostały ocenione pod względem potencjału gospodarczego, przyjazności dla biznesu, kapitału ludzkiego i stylu życia, dostępności i efektywności.

 

Opierając się na credo „We care more”, tym, co wyróżnia Trójmiasto na tle innych polskich miast, jest świadomość wartości dodanej różnorodności i jej ogromnego potencjału pobudzania rozwoju gospodarczego i społecznego. Świadomość podzielana przez wszystkie sektory i środowiska: lokalną administrację, biznes, środowisko akademickie i organizacje społeczne. Integracja imigrantów i modele równego traktowania stanowią praktyczną realizację tej wizji.

Region spójnie i płynnie łączy wszystkich graczy, aby zaoferować zsynchronizowany i ujednolicony interfejs składający się z obszernych i dogłębnych zestawów narzędzi, usługi jednego okienka, wiz technicznych i wielu innych.

To gospodarka oparta na kreatywności, współpracy i przyjaznym środowisku biznesowym, w którym B + R zaspokaja potrzeby przedsiębiorstw; wykorzystując międzynarodowy przepływ informacji, wiedzy i współpracy gospodarczej. Promowanie innowacyjności w biznesie i transferu wiedzy do gospodarki, koncentracja zasobów wspierających inteligentną specjalizację regionalną z wykorzystaniem klastrów jako narzędzia, wzmacnianie powiązań zewnętrznych i powiązań regionalnej gospodarki, profesjonalizacja przedsiębiorstw i dostosowanie edukacji do wymagań rynku pracy .

Strategiczna lokalizacja pod względem komunikacji i dostępu dorynków lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Światowej klasy system edukacji z partnerstwami publiczno-prywatnymi i innowacyjnymi kursami.

Zajęcie miejsca w pierwszej piątce miast średniej wielkości, z nominacjami z całego świata, tylko podkreśla, że jesteśmy na dobrej drodze do rozwoju. Zachęca nas i rzuca wyzwanie do wspólnej pracy w celu szybszego rozwoju, więc jeśli szukasz kolejnej lokalizacji dla swojej firmy lub rozwijasz swoją firmę w UE, nie szukaj dalej! Przyjedź do Pomorza, We care more!

 

Pełen raport do pobrania tutaj.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania