PL / EN

Wipro IT Services Poland – trójmiejska historia sukcesu

Trójmiejski oddział Wipro IT Services Poland powstał w 2015 roku. Obecnie firma zatrudnia ponad 400 osób. Nawet kryzys pandemiczny nie zahamował trendu wzrostowego. Od kwietnia Wipro dodało kilka nowych firm do swojego portfolio klientów i zatrudniło około 100 nowych pracowników, a to dopiero początek!

Pomorskie od zawsze było bezpiecznym portem dla inwestycji. Rozwój, pomimo pandemii COVID-19, kolejnych międzynarodowych firm takich jak Wipro, potwierdza ten fakt. Niezmiernie cieszy mnie to, że nasi inwestorzy przetrwali trudny czas i podejmują kolejne wyzwania, dzięki którym powstają nowe miejsca pracy – mówi Mieczysław Struk , Marszałek Województwa Pomorskiego.

Wipro IT Services Poland jest częścią globalnej marki Wipro Ltd. świadczącej usługi z zakresu nowych technologii informatycznych, usług biznesowych i konsultingowych. Centrum w Gdańsku obsługuje ponad 15 klientów zewnętrznych w zakresie IT i BPO (outsourcing procesów biznesowych). Z gdańskiego centrum Wipro oferuje usługi takie jak: wielojęzyczne wsparcie techniczne, transformacja cyfrowa i usługi centrum danych i rozwoju aplikacji. Trójmiasto od samego początku było jedną z kluczowych lokalizacji nearshoringowych dla Wipro w Europie.

– Historia Wipro w Gdańsku to historia sukcesu budowanego krok po kroku. Gdy w 2015 roku otwierało się trójmiejskie biuro firmy, był to mały zespół o wielkich ambicjach. Ich sukces po raz kolejny pokazał, że Trójmiasto to doskonałe miejsce dla firm, planujących rozwój na rynkach europejskich. Mam pewność, że to jeszcze nie ostatnie słowo Wipro! – mówi Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora, Invest in Pomerania.

Jak dowiedzieliśmy się od Sajala Haldara, Gdańsk Delivery Manager, Wipro Limited, głównym celem firmy na najbliższe lata jest zwiększenie obecności Wipro w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Aby to osiągnąć, firma musi mieć na pokładzie najlepszych specjalistów. Dlatego tak ważna jest umiejętność przyciągania i zatrudniania nowych talentów, które dołączą do gdańskiego zespołu. Rozwijający się oddział Wipro Gdańsk pomaga firmie w zwiększeniu europejskiej bazy klientów.Kolejni klienci to dodatkowe możliwości rozwoju dla pracowników dzięki nowym, bardziej złożonym usługom dodanym do oferty delivery centre w Polsce.

W ramach aktualnego planu rozwoju Wipro chce zatrudnić pracowników biegle posługujących się różnymi językami, np. niemieckim, szwedzkim, norweskim, duńskim, francuskim, polskim, angielskim, holenderskim czy hiszpańskim na stanowiska takie jak: Wsparcie Techniczne, Administrator Serwera, czy Desktop Support Engineer.

O Wipro Limited

Wipro Limited (NYSE: WIT, BSE: 507685, NSE: WIPRO) to wiodąca globalna firma informatyczna, konsultingowa i świadcząca usługi w zakresie procesów biznesowych. Wykorzystuje moc przetwarzania kognitywnego, hiperautomatyzacji, robotyki, chmury, analityki i nowych technologii, aby pomóc swoim klientom dostosować się do cyfrowego świata i odnieść sukces. Firma znana na całym świecie ze swojego kompleksowego portfolio usług, silnego zaangażowania w zrównoważony rozwój i dobrej postawy korporacyjnej, zatrudnia ponad 220 000 oddanych pracowników obsługujących klientów na sześciu kontynentach. Wspólnie budują lepszą i odważniejszą przyszłość.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania