PL / EN

Offshore Report 2020 – Potencjał morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i na Pomorzu

Offshore Report 2020 przygotowany przez zespół Invest in Pomerania  opisuje obecną sytuację sektora morskich farm wiatrowych w Polsce i na Pomorzu, w tym system prawny na którym się rozwój sektora się opiera. To także szczegółowy opis już funkcjonującego łańcucha dostaw i roli pomorskich spółek w produkcji elementów i infrastruktury systemu offshore.

 

Silną stroną województwa pomorskiego w tym zakresie są doświadczone firmy obsługujące zamówienia dla zewnętrznych inwestorów przemysłu offshore – zarówno statki jak i instalacje, centra projektowe realizujące innowacyjne projekty, silne ośrodki naukowo – badawcze oraz obecnie ponad 7 tysięcy studentów kierunków bezpośrednio związanych z sektorem.

Pierwsze farmy wiatrowe zaczną funkcjonować w 2025 roku, jednak pomorskie firmy już dziś specjalizują się i realizują zlecenia zewnętrzne. Obejmują one w szczególności produkcję turbin wiatrowych, projektowanie, produkcję i wynajem specjalistycznych statków, produkcję infrastruktury fundamentowej i przyłączeniowej wraz z instalacjami, usługi serwisowe, instalacyjne i konserwacje. To także specjalistyczne tworzenie i zarządzanie projektami oraz kluczowe dla kraju inwestycje w Porcie Gdynia i Porcie Gdańsk

 

 

Załączniki

# Plik Opis Rozmiar pliku
1 pdf Raport offshore PL 26 MB
Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania