PL / EN

Raport FOCUS ON TRÓJMIASTO 2019 – jak wygląda sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Trójmiasto, od ponad dekady, bardzo dynamicznie rozwija się na polskiej mapie lokalizacji sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Gdańsk, Gdynia wraz z Sopotem, ale także i szerszym obszarem aglomeracyjnym stanowią dla wielu firm doskonałą lokalizację dla rozwoju centrów operacyjnych typu BPO, SSC, IT czy R&D.

Obszar Trójmiasta jest przez wiele organizacji zaliczany do najlepszej lokalizacji, w której w praktyce odzwierciedlona jest idea Work Life Balance. Bliskość Bałtyku, kilometry ścieżek rowerowych, bogata oferta kulturalno – sportowa, to tylko niektóre czynniki wpływające na jakość życia w Trójmieście.

Sektor BSS wybiera Trójmiasto z kilku powodów. Do dwóch najważniejszych zaliczane są zasoby ludzkie oraz baza nieruchomości biurowych. Aglomeracja od lat, jak magnes przyciąga kadry, które zasilają trójmiejski rynek pracy, a o ich kształcenie dbają zarówno lokalne uczelnie, jak i szereg projektów edukacyjnych oferowanych przez różne instytucje. Rynek biurowy, co roku zmienia obraz Trójmiasta – to tu swoje inwestycje realizują tacy deweloperzy jak Torus, Olivia Business Centre, Vastint, ECHO Investment, czy Skanska Property Poland. Każdy z w/w deweloperów ma bardzo duże doświadczenie we współpracy z sektorem BSS, dzięki czemu przestrzenie biurowe są w znakomity sposób dostosowane do wymogów zarówno centrów usług wspólnych jak i firm badawczo-rozwojowych.

Oddajemy w Państwa ręce raport Focus on Trójmiasto prezentujący najświeższe dane z otoczenia sektora nowoczesnych usług dla biznesu; został przygotowany przez Pro Progressio we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Invest in Pomerania oraz firmami Adecco i JLL.

Raport (w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej) jest do pobrania TU.

Źródło: www.outsourcingportal.eu

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania