PL / EN

Gospodarka Turystyczna Regionu Pomorskiego

Ludzie na gdańskiej Starówce

W stosunku do ubiegłych lat wzrosła także liczba obcokrajowców, którzy odwiedzili nasz kraj. Byli to zarówno turyści, jak i osoby podróżujące w celach biznesowych. Łącznie wydali oni w Polsce prawie 33 miliony złotych. Dynamika ruchu turystycznego, jak i rosnące wydatki stawiają obecnie turystykę jako jedną z wiodących gałęzi gospodarki Polski i generującą już 6 % PKB.

Na wzrost zainteresowania wypoczynkiem w naszym kraju wpływa przede wszystkim bogata i różnorodna oferta tematyczna, jak i dostępność komunikacyjna zapewniająca komfortowe i bezpieczne poruszanie się różnymi środkami transportu. Za granicą Polska postrzegana jest jako kraj bezpieczny i gościnny, gdzie gwarantowana jest wysoka jakość usług przy zachowanej jednocześnie konkurencyjności cenowej.

Z badań Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, iż turyści zagraniczni coraz świadomiej podchodzą do oferty Polski, kojarząc nasz kraj głównie z dobrze zachowanym dziedzictwem kulturowym, dużym potencjałem krajobrazowym a także ofertą typu city-break.

Czytaj więcej w raporcie 2017.

Załączniki

# Plik Opis Rozmiar pliku
1 pdf Sprawozdanie_2017 12 MB
Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania