PL / EN

Jakość życia

Pomorskie jest jednym z najbardziej przyjaznych miejsc do życia i pracy na mapie Polski i Europy. Oferuje jakość życia i warunki rozwoju osobistego, które zachęcają coraz więcej utalentowanych pracowników do osiedlenia się w regionie.

W 2017 roku region Pomorza zajął 4 miejsce w rankingu Instytutu Milkena wśród najlepiej prosperujących miast Europy – tuż obok Londynu, Sztokholmu i Budapesztu. Pomorskie zajęło również pierwsze miejsce w Europie i piąte na świecie w rankingu portalu TripAdvisor „Top Destinations on the Rise for 2017” i może pochwalić się jednym z najwyższych wskaźników mieszkańców zadowolonych z jakości życia (według raportu „Diagnoza społeczna 2015”). Nagrody te potwierdzają wiodącą pozycję regionu w Polsce i Europie pod względem jakości życia. Sam Gdańsk został również uznany za miasto przyjazne ludziom przez Forbes 2020 i uznany za jedno z najbezpieczniejszych miejsc docelowych podczas COVID, Best Destinations in Europe 2020.

 

Zobacz, dlaczego pomorskie jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do pracy i życia

 

 

Możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, nadmorskie położenie w pobliżu plaż, lasów i jezior, czyste powietrze, bogata oferta kulturalna – przyciągają coraz więcej osób, które zainteresowane są osiedleniem się na Pomorzu na stałe. Regionalna strategia podjęta przez samorząd województwa oraz inicjatywę Invest in Pomerania zakłada wykorzystanie tych atutów po to, żeby utrzymać obecnych pracowników i przyciągnąć nowych.

Dowiedz się więcej o projekcie Live more. Pomerania.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania