PL / EN

Invest in Pomerania dołącza do WAIPA

Invest in Pomerania został członkiem World Association of Investment Promotion Agencies (WAIPA) – czołowej światowej organizacji skupiającej agencje promocji inwestycji.

Założona w 1995 WAIPA gromadzi w swoich szeregach agencje promocji inwestycji z całego świata, służąc jako platforma wymiany doświadczeń, wiedzy i najlepszych praktyk. Do jej głównych zadań należy m.in. promowanie i rozwijanie współpracy pomiędzy agencjami promocji inwestycji. Organizacja współpracuje z takimi instytucjami jak ICC, IEDC, ILO, OECD, UNCTAD, UNIDO, UNWTO czy Bank Światowy, które należą do Komitetu Konsultacyjnego i przyczyniają się do realizacji założeń WAIPA.

Dla Invest in Pomerania członkostwo w WAIPA oznacza nie tylko międzynarodowe uznanie, ale także dostęp do globalnych zasobów, narzędzi oraz sieci kontaktów, które mogą znacząco przyspieszyć rozwój regionu. Przynależność do organizacji otwiera również nowe możliwości, takie jak uczestnictwo w globalnych konferencjach, międzynarodowych badaniach, warsztatach i szkoleniach, dzięki którym Invest in Pomerania będzie mógł nawiązywać nowe partnerstwa. Ponadto pomorska inicjatywa non-profit uzyska dostęp do najnowszych badań i analiz rynkowych.

Zainteresowanie Pomorzem

Województwo pomorskie, z centralnym ośrodkiem w Gdańsku, od lat przyciąga inwestorów zarówno z Polski, jak i z całego świata. Pomorze nie tylko aktywnie poszukuje możliwości współpracy z globalnymi partnerami, ale także oferuje inwestorom otoczenie sprzyjające biznesowi, wykwalifikowaną kadrę pracowniczą i nowoczesną infrastrukturę. Dołączenie Invest in Pomerania do WAIPA wzmocni pozycję regionu jako miejsca do rozwoju biznesowych inwestycji i uczyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla inwestorów.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania