PL / EN

Międzynarodowa skandynawska marka wchodzi do Trójmiasta

ISS

ISS, wiodąca firma w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami, otwiera biuro w Gdańsku. To kolejna lokalizacja w Polsce, obok drugiej po Kopenhadze centrali firmy (tzw. HUB) i polskiego oddziału w Warszawie.

 

Podstawą działalności ISS jest kompleksowa obsługa obiektów. Firma działa w ponad 30 krajach na wszystkich kontynentach. Usługi obejmują utrzymanie czystości, żywienie, obsługę administracyjną i techniczną, ochronę i strategiczne zarządzanie środowiskiem pracy (tzw. workplace management). Wśród ponad 40 000 klientów znajdują się najemcy powierzchni biurowych, centra handlowe, zakłady produkcyjne, lotniska, hotele, szpitale i szkoły.

Nowe przedsięwzięcie w Gdańsku

ISS Finance Service Centre (FSC) w Gdańsku będzie kluczowe dla zwiększenia efektywności procesów finansowych ISS poprzez konsolidację rozproszonych dotychczas zadań. Niezwykle istotna dla nowej lokalizacji jest dostępność utalentowanych kadr, wyspecjalizowanych w operacjach finansowych – i właśnie dlatego ISS wybrał Gdańsk.

– Inauguracja działalności ISS Finance Service Centre w Gdańsku jest ogromnym przedsięwzięciem. Planujemy połączyć kompetencje obsługi klientów i wewnętrznych procesów i wybraliśmy Trójmiasto dzięki fantastycznemu potencjałowi ludzkiemu. Potrzebujemy wykwalifikowanych specjalistów o zróżnicowanych umiejętnościach i wiemy, że nie będzie problemu ze znalezieniem ich na Pomorzu – mówi Paweł Rowicki, Head of Shared Services Transformation.

W Gdańskim FSC pracę rozpoczną dziesiątki specjalistów, którzy dołączą do ponad 350 000 pracowników zatrudnianych przez ISS na całym świecie. W planach jest dalszy rozwój biura.

– Cieszymy się że, kolejna znacząca globalna firma chce rozwijać się w pomorskim. ISS jest jednym z liderów w kompleksowym zarządzaniu obiektami. Fakt, że gdańskie biuro będzie obsługiwało zaawansowane operacje finansowe, świadczy o wysokich kwalifikacjach lokalnych specjalistów. Coraz częściej inwestorzy chcą u nas realizować kompleksowe projekty oferując jednocześnie dobrze płatne miejsca pracy – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Duńska filozofia prowadzenia biznesu

Razem z zarządzaniem procesami finansowymi, ISS zaszczepi w Gdańsku swoją zrównoważoną filozofię biznesu. Duńska kultura pracy to nie tylko dobrze znane w Polsce hygge, ale także bezpieczne warunki pracy, wspieranie różnorodności płci, rasy i religii oraz zmniejszanie wpływu na środowisko poprzez tworzenie zrównoważonych rozwiązań dla ekosystemu. Firma skupia się na wewnętrznej migracji i oferuje konkurencyjne płace, a także, dzięki globalnej skali operacji, możliwość międzynarodowej mobilności etatów.

Druga po Kopenhadze siedziba Grupy ISS, znana jako Warsaw Hub, otrzymała najwyższą na świecie ocenę w zakresie dostępności i rozwiązań ułatwiających komunikację osobom ograniczonym ruchowo, przyznawaną przez organizację Mobility Mojo. ISS uhonorowano certyfikatem Platinum, doceniając mnogość rozwiązań, takich jak szerokie korytarze i drzwi, kolorystyka dopasowana do osób z ograniczeniami widzenia, uchwyty meblowe zamontowane na optymalnej wysokości i miejsca parkingowe zlokalizowanymi zaraz przy windach. Zastosowanie takich rozwiązań jest bezpośrednio związane z obietnicą inkluzywności złożoną pracownikom przez ISS. Podobnie wyglądać ma biuro w Gdańsku:

– Niezwykle istotnym dla nas jest, by każdy czuł się komfortowo we własnym biurze. Kultura organizacji i zarządzanie korporacyjne to jedno, ale unikanie fizycznych barier – a przez to także wykluczeń – jest równie ważne. Zależy nam na poczuciu przynależności, ale unikamy określania tego mianem dostosowywania. Środki prowadzące do zwiększania dostępności powinny być czymś oczywistym, a nie stygmatyzowane jako wyjątkowe – podkreśla Paweł Rowicki.

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania