PL / EN

Invest in Pomerania walczy o inwestorów z branży technologicznej podczas Web Summit

Invest in Pomerania, inicjatywa samorządowa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, wspólnie z partnerami wzięła udział w jednej z najważniejszych konferencji technologicznych na świecie – Web Summit – organizowanej w dniach 13–16 listopada w Lizbonie. Była to wyjątkowa okazja do nawiązania strategicznych relacji biznesowych oraz prezentacji innowacyjnych projektów z sektora IT rozwijających się na Pomorzu.

Web Summit to prestiżowe wydarzenie poświęcone najnowszym osiągnięciom technologicznym i przyszłości biznesu. Partnerami Web Summit są zarówno firmy z listy Fortune 500, jak i start-upy. Wydarzenie jest platformą wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów biznesowych.

Invest in Pomerania na Web Summit

Udział  Invest in Pomerania na Web Summit to kolejny ważny krok Agencji Rozwoju Pomorza w budowaniu marki regionu jako istotnego ośrodka technologicznego w Polsce i Europie. Konferencja jest doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału regionu oraz zachęcenia inwestorów, start-upów, firm-jednorożców oraz młodych talentów do aktywnego udziału w kształtowaniu przyszłości branży IT na Pomorzu. Na stoisku Invest in Pomerania zaprezentowali się przedstawiciele samej organizacji,  a także jej partnerzy, w tym Miasto Gdynia, InvestGDA, Develocraft, Serfy, Vendue Tech, Digiteum, Blue Dot Solutions, Scalac oraz eFisco.

Miasto Gdynia oraz Invest GDA promowały potencjał Trójmiasta oraz poszukiwały nowych inwestycji w świecie innowacyjnych technologii. Pozostałe firmy koncentrowały się na nawiązywaniu kontaktów biznesowych oraz poszukiwaniu potencjalnych inwestorów i kontrahentów.

Spółka Develocraft specjalizuje się we wspieraniu start-upów: pomaga w tworzeniu realnego, wpisującego się w potrzeby rynku modelu biznesowego, rozwoju i wdrażaniu produktu, a także rekrutacji specjalistów. Komercyjna oferta Develocraft jest znakomitym uzupełnieniem usług oferowanych przez gdański inkubator Starter czy pomorskie parki technologiczne.

Digiteum, Scalac i eFisco to firmy software-owe, tworzące oprogramowania dopasowane do potrzeb indywidualnych klientów. Wizyta w Lizbonie była niepowtarzalną szansą nie tylko na zawarcie nowych kontraktów, ale także na zbudowanie rozpoznawalności marki na międzynarodowym forum.

Blue Dot Solutions specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania wykorzystującego dane satelitarne. Produkty firmy wykorzystywane są np. do monitorowania elementów mobilnych infrastruktury naziemnej w portach lotniczych, monitorowania przejazdów komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym czy lokalizacji przedmiotów i osób wewnątrz budynków przemysłowych.

Program grantowy ściąga start-upy na Pomorze

Serfy i Vendue Tech to start-upy, które skorzystały z programu grantowego Agencji Rozwoju Pomorza i rozwijają swoje technologie w Gdańsku. Ambicją litewskiego Serfy jest optymalizacja zarządzania zadaniami. Dzięki ich oprogramowaniu firmy serwisujące mogą usprawniać utrzymanie produkcji swoich klientów. Informacje przekazywane są w czasie rzeczywistym, co znacznie ułatwia proces naprawy uszkodzonego urządzenia. Czas reakcji serwisu jest krótszy a zarządzenie zadaniami efektywniejsze. Z kolei chorwacki Vendue Tech opracowuje platformę sprzedażową, która, w największym skrócie, służy do gromadzenia danych i obrotu nieruchomościami upadłych przedsiębiorstw. Platforma operuje w chmurze, co znacznie ułatwia jej aktualizację w czasie rzeczywistym.

Perspektywy i szanse Pomorza

O dynamicznym rozwoju sektora ICT na Pomorzu świadczy fakt  rosnącego udziału branży w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych. W Trójmieście działa ponad 129 firm zatrudniających więcej niż 10 pracowników, z czego zdecydowana większość to centra IT i ośrodki badawczo-rozwojowe.

Pomorze oferuje nie tylko rozwiniętą infrastrukturę technologiczną, ale także atrakcyjne położenie geograficzne, dostęp do portów morskich i lotniska oraz oraz szeroką ofertę wyższych uczelni.  Natomiast obecność inkubatorów, akceleratorów i klastrów technologicznych tworzy dogodne warunki dla rozwoju innowacyjnych projektów – i na takie liczymy w najbliższej przyszłości – komentuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Obecnie na Pomorzu pracuje ponad 25 000 programistów, którzy znajdują zatrudnienie w firmach produktowych, takich jak Intel, Boeing, Hapag-Lloyd, Amazon czy Nordea, outsourcingowych, na przykład Sii, EPAM, Ciklum, Kainos, Cognizant, Wipro, jak i w wewnętrznych działach IT w Centrach Usług Wspólnych – Bayer, Lyreco, DNV GL.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania