PL / EN

BIONEA kolejnym beneficjentem projektu grantowego „Invest in Pomerania 2020”

Podpisanie grantu Bionea

BIONEA sp. z o.o., zajmująca się produkcją wyrobów metalowych, otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Uzyskane środki w wysokości 800 tys. zł. zostaną przeznaczone na przygotowanie infrastruktury niezbędnej do dalszego rozwoju firmy.

Spółka BIONEA, powstała w 2007 r., początkowo zajmowała się doradztwem inwestycyjnym w zakresie budowy biogazowni. W 2021 r. przedsiębiorstwo podjęło działalność produkcyjno-usługową w branży metalowej. Firma nastawiona jest na rozwój i w tym celu m.in. buduje pracownię konstrukcyjno-projektową oraz  laboratorium pomiarowe. Pozyskany grant zostanie przeznaczony na rozbudowę parku maszynowego. Pozwoli to firmie na specjalizację w produkcji szpul wielkogabarytowych do kabli i lin wykorzystywanych m.in. w energetyce a także w konstrukcji budowli zapobiegających powstawaniu fal tsunami.

– W realizacji naszej  działalności korzystamy aktualnie z podwykonawców. Dzięki uzyskanym środkom finansowym w konkursie Invest in Pomerania, zbudujemy własne zaplecze technologiczne i docelowo będziemy prowadzić produkcję samodzielnie. Nasze dotychczasowe osiągnięcia i dynamicznie rosnące przychody ze sprzedaży szpul wielkogabarytowych do kabli i lin potwierdzają, że rozwijamy firmę w dobrym kierunku – mówi Karol Malek, Prezes Zarządu BIONEA Sp. z o.o.

Na realizację nowego przedsięwzięcia BIONEA zakupiła w Tuchomiu grunty o łącznej powierzchni 1,4901 ha. Dzięki inwestycji, na którą uzyskała dofinansowanie, firma będzie mogła poszerzać swoją ofertę także o produkty i usługi dotyczące realizacji różnego typu konstrukcji stalowych. Spółka będzie oferować swoje produkty na rynku krajowym i zagranicznym.

Inwestycje w przyszłość Pomorza

Bezzwrotne wsparcie inwestycyjne jest przyznawane w ramach, realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza, konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Realizacja projektu ma przyczynić się do przygotowania w regionie terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni co najmniej 26 hektarów, powstania 22 nowych zakładów pracy oraz inwestycji przedsiębiorców na poziomie ponad 76 mln złotych.

Celem projektu jest tworzenie coraz lepszych warunków do rozwoju gospodarczego w całym województwie. Jego realizacja wspiera powstawanie nowych terenów inwestycyjnych, zwiększenie ilości miejsc pracy a w efekcie  podniesienie poziomu życia lokalnych społeczności. Wykorzystując środki unijne, umożliwiamy inwestorom realizację ambitnych projektów, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju regionu – podsumowuje Maciej Silarski, Kierownik Projektu w Invest in Pomerania 2020.

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania