PL / EN

Seargin stawia na Słupsk

Seargin sp. z o.o. z Gdańska – dostawca usług inżynieryjnych i IT – otwiera w Słupsku jednostkę badawczo-rozwojową. Oddział będzie zajmował  się opracowywaniem innowacji technologicznych dla branży przemysłowej. 

Polska firma Seargin specjalizuje się w tworzeniu indywidualnych systemów kontroli i monitorowania, systemów widzenia maszynowego, cyfrowych bliźniaków, cyberzabezpieczeń, big data, systemów wykorzystania sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej oraz SAP consultingu. Jest jednym z najszybciej rozwijających się europejskich dostawców usług inżynieryjnych oraz IT,  wyróżnianym trzykrotnie przez Financial Times (FT-1000). Świadczy usługi dla klientów z różnych sektorów i regionów świata.

Sukces wymaga też skręcenia biurka

Seargin założyły w 2014 roku trzy osoby. Pierwszą siedzibą firmy było mieszkanie połączone z garażem. To tam pracowali nad rozwojem startupu, zabiegali o pierwszych klientów i rekrutowali specjalistów IT. Równolegle wykonywali szereg innych czynności niezbędnych dla działania młodej firmy – skręcali meble, zajmowali się sprzątaniem, odśnieżaniem czy konfiguracją sprzętu. Pasja i zaangażowanie przyniosły efekty i już w 2017 roku firma posiadała pierwsze oddziały poza krajem. Dziś Seargin zatrudnia 700 pracowników w 8 lokalizacjach: Polsce, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Malezji, Hiszpanii, Niemczech i na Węgrzech. 2023 rok zapisuje się otwarciem drugiego oddziału w województwie pomorskim, w Słupsku.

Choć zaczynaliśmy w garażu bez inwestora, to dzięki ciężkiej pracy osiągnęliśmy obecny sukces. Jesteśmy bardzo podekscytowani otwarciem naszego oddziału R&D Engineering w Słupsku. Polska ma świetnych inżynierów i utalentowanych specjalistów. Nasza obecność w Słupsku umożliwi nam lepszą obsługę naszych klientów poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań inżynieryjnych o najwyższej jakości – mówi Jakub Wojewski, CEO Seargin.

Słupsk atrakcyjny punkt na mapie biznesu

Seargin, otwierając kolejne oddziały za granicą, nadal docenia gospodarczy potencjał regionu. Otwarcie jednostki R&D Engineering w Słupsku to potwierdza. Władze miasta przykładają dużą wagę do tworzenia dogodnej infrastruktury biznesowej oraz warunków dla rozwoju technologicznego. Na konferencji „Kierunek Słupsk”, zorganizowanej przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Invest in  Pomerania, która odbyła się w lutym 2023 r., lokalni interesariusze przedstawili szereg konkretnych działań mających na celu przyciąganie biznesu i wsparcie lokalnej społeczności.

Pojawienie się w Słupsku kolejnego inwestora z branży wysokich technologii jest dowodem na to, że obrany kierunek rozwoju województwa jest właściwy. Seargin prowadzi bardzo zaawansowane projekty i potrzebuje wysokiej klasy specjalistów. Obecność takich firm to szansa na rozwój i ciekawą pracę dla mieszkańców tego regionu, posiadających wykształcenie i  kompetencje w obszarze nowoczesnych technologii – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Seargin wybrał na swoją nową siedzibę Słupski Inkubator Technologiczny zarządzany przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego. Firma w ciągu najbliższego roku planuje zatrudnić w słupskim oddziale kilkadziesiąt osób, w tym programistów, inżynierów oprogramowania oraz analityków danych.

Światowe doświadczenie dla nowej jakości lokalnej edukacji

Sergin zbudował wysoko wykwalifikowany zespół i zgromadził ogromne międzynarodowe doświadczenie. Ten kapitał wnosi do współpracy z Akademią Pomorską, która od 1 czerwca staje się Uniwersytetem. Uczelnia odgrywa istotną rolę w dostarczaniu specjalistów na lokalny rynek pracy. Współpraca między uczelnią a biznesem jest stale rozwijana i przynosi wymierne efekty. Seargin angażuje się w prowadzenie zajęć ze studentami oraz tworzenie programów stażowych, kreujących praktyczne tematy prac inżynierskich. Ponadto firma planuje aktywnie zaangażowanie w budowę centrum innowacji Uniwersytetu Pomorskiego.

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania