PL / EN

Allegro w Trójmieście — Dlaczego #dobrzetubyć?

Biuro_Allegro_1.jpg

Allegro — najpopularniejsza polska platforma e-commerce otworzy biuro w Gdańsku, gdzie będzie rozwijać swoje najbardziej innowacyjne projekty. Firma nie zwalnia tempa i tylko w tym roku planuje zatrudnić łącznie 1 500 osób — w tym kilkuset pracowników, którzy dołączą do niej już w nowych lokalizacjach.

 

Allegro to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Jesteśmy pewni, że Trójmiasto stanie się jednym z głównych centrów firmy w ciągu najbliższych kilku lat. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na sprzyjający klimat Pomorza, który z jednej strony przyciąga nowych pracowników, stwarza im świetne warunki do życia i rozwoju osobistego, z drugiej strony pozwala na budowanie zupełnie nowych rozwiązań technologicznych, w oparciu o wymianę wiedzy i silną wspólnotę IT w Trójmieściezapewnia Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Do tej pory Allegro pracowało w sześciu lokalizacjach — biurach w Warszawie, Krakowie, Toruniu, Poznaniu oraz centrach logistycznych w Błoniu i podwarszawskim Adamowie. Teraz dołączą do nich — Katowice, Łódź, Gdańsk, Lublin oraz Wrocław. Rozpoczęto już rekrutację do nowych biur i w pierwszym etapie największy nacisk położono na pozyskanie pracowników w obszarze technologii

 

Allegro stale się rozwija, przez co nieprzerwanie poszukujemy software developerów, product managerów, analityków danych i wielu innych specjalistów, którzy będą współtworzyć i rozwijać naszą platformę. Nowa lokalizacja Allegro w Gdańsku to dla nas duża szansa. Wierzymy w ogromny potencjał Trójmiasta, który zrzesza potężną liczbę specjalistów z branży IT. Aktualnie wybieramy najbardziej dogodne miejsca na nasze biuro i już cieszymy się na myśl o współpracy w nowej lokalizacjimówi Marcin Gruszka, Rzecznik Prasowy Allegro.

 

Allegro rozwija się bardzo dynamicznie. Tylko w ujęciu rok do roku liczba dostępnych na platformie ofert wzrosła o ok. 50%, a w III kwartale br. po raz pierwszy w historii przekroczyła liczbę 250 milionów. Dzięki nowym siedzibom Allegro chce dotrzeć do utalentowanych specjalistów, którzy będą rozwijać platformę Allegro.pl w tym nowe usługi jak fintech Allegro Pay, platformę dla firm Allegro Biznes czy platformę ogłoszeń Allegro Lokalnie.

 

Każdorazowo dużą wartość dodaną stanowi dla nas fakt, że popularna marka konsumencka inwestuje tutaj w centrum BSS. Allegro jest rozpoznawalną marką, jak również docenianym pracodawcą – zwłaszcza w obszarze IT. Jestem przekonany, że to początek znakomitej współpracy, a Trójmiasto i Allegro będą jeszcze świętować osiągnięcie wielu kolejnych wspólnych kamieni milowych  mówi Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora, Invest in Pomerania.

 

Allegro to świetne miejsce do pracy. Poszukując nowych członków zespołu, firma już od samego początku chce przywitać się z kandydatami i rusza z kampanią #dobrzetuprogramować, przygotowaną indywidualnie dla każdego z miast.

 

O Allegro

 

Allegro jest platformą pierwszego wyboru dla polskich konsumentów, osiągającą wysoki wzrost przychodów, rentowność i przepływy pieniężne przy dużej skali działalności. Grupa prowadzi wiodącą platformę handlową typu marketplace w Polsce, jaką jest Allegro.pl, oraz porównywarkę cenową Ceneo.pl.

 

Jako najbardziej rozpoznawalna marka e-commerce i największy podmiot prowadzący działalność w branży handlu detalicznego artykułami niespożywczymi w Polsce pod względem GMV, Allegro.pl jest również jednym z 10 największych portali e-commerce na świecie oraz należy do 100 największych portali internetowych na świecie pod względem miesięcznej liczby wizyt.[1] Sprzedaż realizowana przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl obejmuje następujące kategorie produktowe: elektronika, dom i ogród, sport i turystyka, produkty dla dzieci, motoryzacja, moda i obuwie, zdrowie i uroda, książki, multimedia, kolekcje i sztuka oraz supermarket.

 

Platforma Allegro.pl umożliwia sprzedaż nowych produktów przede wszystkim firmom prowadzącym działalność w formule biznes-klient i przyciąga średnio 21 mln internautów miesięcznie, co odpowiada 66% mieszkańców Polski w wieku 16 lat lub więcej oraz 78% wszystkich użytkowników Internetu w Polsce.

 

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania