PL / EN

Nadszedł czas Słupska

W Słupsku odbywa się dziś konferencja biznesowa BSS Tour: Czas na Słupsk”, podczas której zaprezentowany został najnowszy raport, przygotowany przez Invest in Pomerania i Pro Progressio. Focus on Słupsk to publikacja przedstawiająca potencjał inwestycyjny miasta.

 

Osiemdziesięciotysięczny Słupsk  jest drugim po Metropolii Trójmiejskiej centrum kulturalno-gospodarczym Pomorza. Jako miasto satelitarne Trójmiasta, które przez ostatnią dekadę zbudowało mocną pozycję na  krajowej  mapie  nowoczesnych usług dla biznesu, Słupsk stanowi doskonałą lokalizację dla firm z tego sektora,  w szczególności z takich branż jak IT, BPO czy też SSC.

 

Województwo Pomorskie jest atrakcyjną lokalizacją, zarówno pod względem turystyki, warunków życia jak i potencjału gospodarczego. Bardzo często jednak jego atrakcyjność w kontekście gospodarczym kojarzona jest wyłącznie z Metropolią Trójmiejską. Dlatego niezmiernie cieszy mnie rozwój  sektora nowoczesnych usług outsourcingowych w Słupsku — mówi Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

 

Sektor BSS (business services sector) jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów polskiej gospodarki, a miasta średniej wielkości takie jak Słupsk coraz częściej przyciągają uwagę międzynarodowych firm z branży. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze biznesowej i komunikacyjnej, dostępności pracowników oraz konkurencyjnym kosztom prowadzenia operacji, Słupsk stał się atrakcyjną alternatywą dla firm poszukujących nowych ścieżek rozwoju i możliwości ekspansji na Pomorzu.

 

Konkurencyjny rynek pracy z wykwalifikowaną kadrą, zachęty inwestycyjne, a także bogata oferta kulturalna sprawia, że Słupsk to miejsce idealne do realizacji projektów inwestycyjnych, pasji, odpoczynku i rozwoju osobistego. Dzięki tym przymiotom i intensywnej pracy u podstaw Słupsk jest atrakcyjny także dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu, którego istotą jest innowacyjność i nowoczesność — mówi w raporcie Focus on Słupsk” Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Prezydent Miasta Słupska.

 

Raport „Focus on Słupsk” przedstawia dane liczbowe dotyczące edukacji, nieruchomości, transportu, infrastruktury biznesowej i rynku pracy, które ukazują potencjał miasta.

 

– Od początku istnienia inicjatywy Invest in Pomerania rozwój branży BSS w regionie był jednym z naszych priorytetów. Po 10 latach działalności możemy z zadowoleniem stwierdzić, że nasze działania na terenie Trójmiasta przyczyniły się do prężnego rozwoju metropolii. Trójmiasto stało się jednym z czołowych ośrodków BSS w kraju. Teraz przyszedł czas na Słupsk. Dzisiejsza konferencja ma na celu pokazanie światu, że Słupsk jest gotowy i otwarty na rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Jak pokazuje nasz raport, ma on ogromny potencjał i sprzyjające warunki. Jestem przekonany, że już niedługo Słupsk stanie się drugą pomorską „stolicą BSS” — mówi Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora Invest in Pomerania.

 

Poza prezentacją raportu podczas konferencji BSS Tour odbywają się prelekcje i panele dyskusyjne poświęcone rosnącemu znaczeniu miast średniej wielkości, potencjałowi kadrowemu Słupska oraz budowaniu środowiska pracy dla nowoczesnych usług dla biznesu. Gościem specjalnym konferencji jest Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Raport “Focus on Słupsk” dostępny jest na stronie Pro Progressio: Focus on Słupsk 2021 – raport (proprogressio.pl).

 

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania