PL / EN

Byliśmy na konferencji IT Manager of Tomorrow – jak wygląda zarządzanie przyszłości?

IT Manager of Tomorrow to trzydniowa konferencja dedykowana managerom IT, technologicznym transformacjom oraz gorącym trendom w branży IT, takim jak DevOps czy ITIL®4. W tym roku roku konferencja odbyła się w Sopockim Sheratonie.

Manager IT w centrum przemian technologicznych

It manager musi perfekcyjnie operować językiem świata technologii, ale także przetłumaczyć zadania i odkrycia na czytelny kompas biznesowy  – Szymon Kudła podczas konferencji

Konferencja organizowana przez Let’s amnage IT, skierowana jest do kadry manadżerskiej sektora IT. W czasach dynamicznych zmian, sygnowanych skrótem V.U.C.A. (czyli Złożoność, Zmienność, Niejednoznaczność, Niepewność), ta rola zawodowa potrzebuje regularnej aktualizacji.  Oznacza to rozpoznanie najważniejszych kompetencji managera i omówienie ich w oparciu o sytuacje zaczerpnięte z poszczególnych firm. Taką właśnie wiedzą podzielili się prelegenci podczas konferencji.

Dziesięciu managerów IT wybranych przez komisję Let’s Manage IT opowiedziało o zmianach w praktykach zarządzania, które  zachodzą w ich firmach. Eksperci z Arla Foods, ABB, BNP Paribas Bank Polska, DNV GL, Nestlé czy HL Tech podsumowali wielomiesięczne przedsięwzięcia związane z automatyzacją procesów biznesowych, digitalizacją danych i budowaniem kultury projektowej dostosowanej do nowych technologii.

Nie tylko o zarządzaniu

Podczas konferencji ITMT eksplorowane są jednak nie tylko wątki dotyczące budowania i prowadzenia zespołów IT, ale także rola IT w cyfrowym biznesie, oraz rosnąca obecność technologii w codziennym życiu. Jakie modele biznesowe rodzą się z możliwości oferowanych przez technologie? Co możemy zrobić, aby nadążyć za rozpędzonym światem technologii?

Jovan Protić opowiedział o wpływie technologii na biznes mediowy i sposoby przetwarzania treści, Dawid Dułak prześledził benefity i wyzwania związane z wdrażaniem nowych technologii w środowisko dużych firm.

Uczestnicy wysłuchali także prelekcji Daniela Dancy’ego, „najbardziej podłączonego człowieka świata”, który korzysta z około 700 systemów zbierających dane dotyczące jego życia. Daniel przez lata organizował zbierane dane, starając się odpowiedzieć na pytanie „Jak możemy wykorzystać generowane przez nas informacje do własnego rozwoju?”, czerpiąc z nich wnioski wielowymiarowo poprawiające jakość życia. Dancy przytoczył liczne, sprawdzone przez siebie sposoby integracji człowieka z technologią, wybiegając daleko w przyszłość.

Oprócz samej konferencji, Let’s Manage IT jako organizator poprowadziło już ponad 50 mniejszych spotkań, budując środowisko wymiany wiedzy i kontaktów. Rozkwit takich przedsięwzięć to ogromna korzyść dla regionalnego biznesu, rośnie bowiem samoświadomość środowiska oraz współdzielona przez nie wiedza i doświadczenie. Kolejna edycja IT Manager of Tomorrow to świadectwo rozwoju rynku konferencyjnego w Trójmieście, który uzupełnia “bank wiedzy” Trójmiasta o istotne i specjalistyczne wątki.


Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania