PL / EN

EPAM Gdańsk: 1000 to dopiero początek

epam-poland-logo.jpg

EPAM Systems jest globalnym liderem w dziedzinie inżynierii i rozwoju platform cyfrowych. Firma zatrudnia obecnie ponad 47850 inżynierów i konsultantów w ponad 35 krajach na całym świecie. Tysiąc z nich to pracownicy gdańskiego oddziału firmy.

 

Przekroczenie liczby 1000 specjalistów zatrudnianych w trójmiejskim oddziale to kolejny kamień milowy w historii amerykańskiej spółki technologicznej na polskim rynku IT. Historia ta rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to w nowoczesnym kompleksie biurowym Olivia Business Center powstał oddział EPAM Gdańsk. Początkowo firma zajmowała niewielkie biuro w jednym z pierwszych biurowców na terenie centrum. W tej chwili gdański oddział mieści się w prestiżowym budynku Olivia Prime. Po 7 latach obecności i ekspansji EPAM stał się jednym z największych rezydentów OBC i jednym z czołowych pracodawców IT w regionie.

 

– Fakt, że światowy lider branży IT taki jak EPAM wybrał Trójmiasto, jest dla mnie dowodem, że to, co robimy, by zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną regionu, przynosi efekty. Nieustająca dynamiczna ekspansja firmy świadczy o tym, że Pomorze stwarza doskonałe warunki rozwoju dla biznesu. Wyróżnia nas rozwinięta infrastruktura i przyjazna polityka. Dzięki uczelniom na wysokim poziomie i dodatniej migracji Trójmiasto oferuje także stały dostęp do wysokiej klasy specjalistów z branży — mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Społeczność EPAM Gdańsk tworzą inżynierowie, analitycy biznesowi, project i delivery managerowie oraz specjaliści w dziedzinach HR, rekrutacji i marketingu. Trójmiejski zespół realizuje projekty dla klientów z Europy i Stanów Zjednoczonych, dostarczając rozwiązania dla najszybciej rozwijających się branż, w szczególności software, high-tech, retail & distribution, media & entertainment oraz branży usług ubezpieczeniowych i zdrowotnych.

 

– Ostatnie lata to czas dynamicznego rozwoju EPAM w Trójmieście, w Polsce i na świecie. Rozwijamy się szybciej niż kiedykolwiek i nie zamierzamy zwalniać. Stale rozwijamy portfolio naszych klientów i powiększamy nasz zespół. Specjaliści IT wybierają nas ze względu na wielopoziomowe wsparcie, jakie otrzymują zarówno juniorzy, jak i doświadczeni programiści dołączający do firmy. Naszą wizytówką są wewnętrzne programy rozwoju i jasno określone ścieżki kariery. Dzięki nim nowi pracownicy szybko zdobywają umiejętności i wiedzę, które pozwalają im wspinać się po szczeblach kariery — mówi Joanna Mil, która od września br. zarządza gdańskim oddziałem EPAM Polska.

 

EPAM inwestuje również w rozwój osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę w świecie IT, zapraszając ich do udziału w licznych kursach i szkoleniach. Obecnie firma prowadzi rekrutację do programu Automated Testing Online.

 

– Od ponad siedmiu lat towarzyszymy dynamicznemu rozwojowi EPAM na trójmiejskim rynku. W tym czasie firma stała się zarówno strategicznym pracodawcą, jak i filarem oraz ambasadorem szybko rosnącego lokalnego środowiska IT. Jestem przekonany, że Trójmiasto i EPAM będą wspólnie świętować jeszcze wiele podobnych okazji — mówi Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora Invest in Pomerania, inicjatywy wspierającej inwestorów w realizacji projektów inwestycyjnych na Pomorzu.

 

EPAM zatrudnia obecnie ponad 3000 osób w Polsce i działa w biurach w pięciu miastach: Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i Katowicach.

 

EPAM wciąż powiększa swój zespół. Obecnie firma poszukuje programistów specjalizujących się w językach takich jak Java, JavaScript, .NET, Big Data, DevOps i QA, a także analityków biznesowych, architektów oprogramowania, Scrum Masterów i Software Engineering Managerów.

 

O EPAM Systems

 

Powstała w 1993 roku firma EPAM Systems, Inc. (NYSE: EPAM), wykorzystując swoje doświadczenie w inżynierii oprogramowania, stała się światowym liderem w zakresie digital platform engineering oraz topową agencją świadczącą usługi z obszaru digital & product design. Dzięki swojemu „engineering DNA” i innowacyjnej strategii biznesowej oraz unikalnemu podejściu do konsultingu i zarządzania projektami, EPAM we współpracy z klientami dostarcza rozwiązania nowej generacji, które pozwalają przekształcać złożone wyzwania w realne wyniki biznesowe. Globalne zespoły EPAM obsługują klientów z ponad 35 krajów leżących w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii. Jako uznany lider rynku w wielu kategoriach wśród czołowych niezależnych agencji badawczych na świecie, EPAM jest jedną z 4 firm technologicznych, która od 2013 roku corocznie pojawia się na liście Forbes Fast Tech 25 najszybciej rosnących spółek giełdowych z sektora technologicznego. W 2019 i 2020 roku EPAM W 2019 i 2020 roku EPAM został zaklasyfikowany jako czołowy dostawca rozwiązań IT w zestawieniu Fortune 100 najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw notowanych na amerykańskich rynkach kapitałowych.

 

Dowiedz się więcej na www.epam.com i śledź nasze profile na Twitterze @EPAMSYSTEMS oraz LinkedIn.

 

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania