PL / EN

Future Processing w Trójmieście

Jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznych w Polsce otwiera biuro w Trójmieście. Future Processing, z główną siedzibą w Gliwicach, zatrudnia blisko 1000 specjalistów i tworzy nowy zespół w Gdyni. Aktualnie firma poszukuje programistów, będących ekspertami domenowymi, gotowych na nowe wyzwania – do końca 2022 roku planuje zatrudnić 40 pracowników w nowym centrum usług w Trójmieście. W zamian proponuje warunki pracy, które rzadko spotyka się w naszym kraju.

 

Przed podjęciem decyzji o konkretnej lokalizacji nowego oddziału, przedstawiciele firmy odwiedzili kilkanaście miejsc w Trójmieście. 

– Uznaliśmy, że biuro w Gdyni daje największe możliwości. Oddział trójmiejski będzie miał charakter delivery centre. Oznacza to, że nie będzie zajmował się ani marketingiem, ani sprzedażą – te funkcje pozostaną skupione wokół Gliwic. mówi Tomasz Ciapała, Chief People Officer.

Trójmiejskie biuro Future Processing będzie duże, wygodne i w pełni wyposażone – będzie całkowicie odpowiadało najnowszym standardom pracy hybrydowej. Warto dodać, że główna siedziba firmy, czyli gliwicki FPark, dysponuje własnym przedszkolem, siłownią, miejscami odpoczynku, barami kawowymi i wieloma innymi udogodnieniami. 

– Chcielibyśmy, żeby pierwsza osoba zatrudniona w Trójmieście do naszego zespołu  pojawiła się w marcu 2022. Nie liczymy tutaj oczywiście osób, które już pracują w FP zdalnie z Trójmiasta i okolic. Wcześniej konieczne będzie zatrudnienie osób do różnych ról serwisowych realizowanych na miejscu: między innymi do rekrutacji. Liczymy na to, że do końca 2022 roku w naszym trójmiejskim oddziale będzie pracowało 40 FPowiczów. Rekrutacja startuje właściwie już terazmówi Ewa Ebelewicz-Plaza, Head of People.

Nowe delivery centre Future Processing, które powstaje właśnie w Gdyni, to dowód na to, że Trójmiasto ma duży potencjał w zakresie lokowania projektów technologicznych.

Pomorskie tradycyjnie kojarzone jest z przemysłem stoczniowym i morskim jednak nasza lokalna gospodarka jest o wiele bardziej różnorodna i wciąż dynamicznie się rozwija odpowiadając na zmieniające się potrzeby rynku. Na przestrzeni ostatnich 10 lat powstało w naszym województwie m.in. silne Centrum Usług Biznesowych wymagające wdrażania nowoczesnych rozwiązań na światowym poziomie m.in. w takich dziedzinach jak IT. Mamy szanse na stałe uczestnictwo regionu w tworzeniu rozwiązań przyszłości – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Jednym z najprężniej rozwijających się centrów biznesowych Pomorza jest Gdynia, która oferuje optymalne warunki inwestycyjne – ze względu na nowoczesną infrastrukturę, istniejącą wspólnotę biznesową opartą na wymianie wiedzy i dostęp do najwyższej klasy specjalistów.

– Jako młode i dynamiczne miasto chcemy tworzyć w Gdyni jak najwięcej miejsc, które mają pozytywny wpływ na rozwój biznesu. Cieszy nas fakt, że cenione, polskie i światowe marki, chętnie decydują się na lokowanie swojej działalności w naszym mieście. Za każdym razem jest to dla nas wielkie wyróżnienie, które utwierdza nas w przekonaniu, że Gdynia oferuje komfortowe warunki do prowadzenia działalności w obszarze wysokich technologii.komentuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Miasta Gdyni

Pomorskie biuro firmy będzie czerpało z fundamentów, czyli wartości i kultury organizacyjnej, którą przez kilkanaście lat udało się wypracować w Gliwicach. Do głównych  wartości należą: otwartość, wspieranie rozwoju każdego pracownika oraz bezpośrednia komunikacja pracowników z zarządem.

Chcemy, żeby oddział w Trójmieście był budowany bardziej niezależnie, tworzył własne struktury i uwzględniał lokalne uwarunkowaniapodkreśla Tomasz Ciapała.

 

O Future Processing

Future Processing jest polską firmą, zajmującą się rozwojem oprogramowania. Powstała w 2000 roku i z grupki przyjaciół przekształciła się w blisko 1000-osobowy zespół. Tworzy rozwiązania technologiczne dla klientów z branży finansowej, handlowej, transportowej, turystycznej, medycznej, motoryzacyjnej i NGO. Profil technologiczny firmy to przede wszystkim: .Net, Java, Node.js, PHP, Python, React, Angular, iOS, Android, Microsoft Azure, Amazon Web Services. 

 

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania