PL / EN

Gmina Słupsk zwycięzcą VIII edycji konkursu „Grunt na Medal”

Grunt na Medal 2018. Fot. Invest in Pomerania

Dzisiaj w Warszawie odbyła się uroczysta konferencja organizowana z okazji zakończenia kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na Medal”, podczas którego zostali wyłonieni laureaci z każdego województwa.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., we współpracy z Marszałkami Województw i Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora, cyklicznie organizuje konkurs „Grunt na Medal”, mający na celu wyłonienie kompleksowo przygotowanych terenów pod działalność produkcyjną. Wydarzenie to objęte jest honorowym patronatem przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Do VIII edycji konkursu zgłosiło się 81 gmin. Przedstawiciele Regionalnych Centrów Obsługi Inwestora spośród wszystkich nadesłanych ofert, wybrali 65, które przeszły do II etapu. Etap ten składał się z audytów wytypowanych gruntów. Każda z gmin miała godzinę na przestawienie prezentacji dotyczącej terenu. W województwie pomorskim zgłoszonych zostało 6 terenów. Laureatem została Gmina Słupsk z terenem Płaszewko II o powierzchni 25,46 ha.

– Teren Płaszewko II, położony bezpośrednio przy drodze S6 w Gminie Słupsk, który zajął pierwsze miejsce w konkursie „Grunt na medal” 2018 w województwie pomorskim jest obecnie częścią dynamicznie rozwijającego się biznesowo kompleksu ponad 50 ha działek przemysłowo usługowych – mówi Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk. – Dzisiaj w tym rejonie funkcjonuje lub kończy proces budowlany kilkanaście firm działających w branży spożywczej, logistycznej i produkcji. Gmina w ostatnich 2 latach sprzedała większość działek. Postanowiliśmy iść za ciosem i przygotować nowe grunty. Nowe inwestycje i miejsca pracy są nam bardzo potrzebne. Pod hasłem „Biznes dobrze chroniony”, dzięki dobrze przygotowanym terenom i zgranemu zespołowi moich współpracowników, udaje nam się skutecznie pozyskiwać inwestorów, rozwijać naszą gminę i region słupski.

Udział w konkursie ma na celu promocję gmin oraz daje możliwość pozyskania nowych inwestycji. Zwycięskie tereny będą rekomendowane przez PAIH inwestorom zagranicznym planującym rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności gospodarczej w Polsce. Laureaci konkursu mogą również używać logo „Grunt na Medal 2018” na wszystkich materiałach promocyjnych.

AH

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania