PL / EN

Grupa Erum uruchamia nowe centrum logistyczne w Gdańsku

Grupa Erum uruchamia nowe centrum logistyczne na Pomorzu. Obiekt, zlokalizowany przy ulicy Bysewskiej w Gdańsku, o powierzchni 5000 m2 i zapewni klientom szybkie i zrównoważone usługi. „Stabilna gospodarka, wysoki poziom wykształcenia i dynamiczny rozwój technologiczny, czyni Polskę idealnym miejscem do prowadzenia biznesu w Europie”, mówią przedstawiciele Erum Group.

Nowe centrum logistyczne w Pomorskiem stworzy 100 nowych miejsc pracy w samym zakładzie, a pośrednio ponad 300. Centrum pozwoli na szybką optymalizację łańcucha dostaw, co skróci czas dostaw i ograniczy emisję CO2.

Erum Group to międzynarodowa grupa z siedzibą w Hiszpanii, zajmująca się produkcją plastikowych, metalowych i drewnianych wieszaków, recyklingiem tworzyw sztucznych, gospodarką odpadami i doradztwem środowiskowym. Produkuje również części dla przemysłu motoryzacyjnego, a także artykuły promocyjne, komponenty dla europejskiej armii oraz torby plastikowe i papierowe. Jednym z jej kluczowych klientów jest znana na całym świecie grupa odzieżowa Inditex.

Co więcej, działania na Pomorzu będą prowadzone w ramach RTS “Return to Source” – globalnego projektu recyklingu tworzyw sztucznych, którego pionierem jest Erum Group. Od kilku lat firma wdraża rygorystyczne zasady dotyczące ochrony środowiska i gospodarki w obiegu zamkniętym. Projektowanie, procesy produkcyjne i logistyka są organizowane przy zastosowaniu rozwiązań zrównoważonego rozwoju, tak aby redukować zużycie energii i emisję CO2. Zużycie tworzyw sztucznych i surowców jest również ograniczane, głównie przez ponowne ich wykorzystanie i recykling. 

Jest to także kluczowym celem nowego centrum w Gdańsku. W pierwszym etapie projektu zebranych zostanie ponad 5000 ton materiałów do przetworzenia i ponownego wykorzystania, co przyczyni się do ograniczenia obecnych na rynku surowców i znacznie obniży emisję CO2.

 

„Pomorze jest jednym z przodujących regionów w Polsce pod względem zastosowania zielonych technologii. Obecnie ponad 50% energii wytwarzanej w regionie pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Dlatego z radością witamy Erum na Pomorzu. Jestem pewien, że firma wdrażająca tak ekologiczne rozwiązania doskonale wpisze się w nasz ekosystem zielonych technologii” – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

„W ubiegłym roku świętowaliśmy 100 projektów inwestycyjnych wspartych przez Invest in Pomerania. Inwestycja Erum pokazuje, że jesteśmy na drodze dalszego rozwoju, a region może liczyć na zainteresowanie inwestorów, którzy doceniają strategiczne położenie regionu nad Morzem Bałtyckim”, dodaje Marszałek.

Nowe centrum logistyczne w Gdańsku pozwoli Grupie Erum na rozwój działalności na rynku europejskim. Firma zarządza w tej chwili siecią logistyczną w 69 krajach na całym świecie, zapewniając kompleksowe i zrównoważone usługi najwyższej jakości dla szerokiej grupy klientów.


Erum PlasticLoop – w ciągłym obiegu

Utworzenie wielu centrów logistycznych jest częścią opracowanego przez Erum Group systemu PlasticLoop, który wydłuża cykl życia produktów wykonanych z tworzyw sztucznych przy zachowaniu ich wszystkich właściwości materiałowych. Dla Erum, koniec cyklu życia jednego artykułu z plastiku to początek życia kolejnego produktu.


Zrównoważony zastrzyk

Grupa Erum jest pionierem w zakresie integracji nowatorskich rozwiązań w procesie przetwórstwa tworzyw sztucznych, które wspierają opracowanie nowych produktów i procesów optymalizacji w następujących obszarach:

  • Eco Design z wykorzystaniem założeń gospodarki o obiegu zamkniętym;
  • 100-procentowy odzysk plastiku. Utrzymanie właściwości technicznych materiału i kontrolowanie cyklu życia materiału. Dzisiejszy wieszak, jutro staje się częścią samochodu, a za 300 lat będziemy mogli poznać cały cykl życia tego materiału;
  • Wprowadzanie 30% odpadów pokonsumpcyjnych i poprodukcyjnych do procesu produkcyjnego;
  • Priorytetowe wykorzystanie w pełni odnawialnych materiałów, ilekroć użycie odzyskanego materiału nie jest możliwe, tak aby uniknąć przetwarzania surowców;
  • Certyfikacja procesu przez kluczowe firmy; 
  • Komasowanie materiałów do przyszłej obróbki i ponownego wykorzystania w celu zamknięcia cyklu życia jednego produktu i rozpoczęcia nowego.
Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania