PL / EN

Hack4change 2020 – dla planety Ziemia

Jest wiele sposobów aby ratować planetę. Można być aktywistą protestującym na ulicy, politykiem wprowadzającym prawo chroniące środowisko naturalne czy naukowcem eksplorującym ekologiczne scenariusze mieszkania i życia na Ziemi. Jest też opcja, w której odkrywasz nowe urządzenie, aplikację czy zwyczajny zwrot, który sprawi, że planeta będzie w lepszej kondycji.

Bycie częścią Hack4change, który jest szansą na rozwiązanie ważnych problemów środowiskowych, to dla nas powód do dumy. Samo wydarzenie, po warsztatach wprowadzających i słowach motywacji od przedstawicieli Ministerstwa Klimatu, Invest in Pomerania, Microsoft i Marka Kamińskiego, to 24 godzinny ciągłej pracy koncepcyjnej. Ponad osiemdziesięciu uczestników skupiało się na twórczym podejściu do rozwiązywania problemów środowiskowych celując w zaprojektowanie narzędzi, prototypów czy aplikacji.

Kreatywność i innowacje to podstawa w takim zadaniu. Grupy zaprezentowały wyniki pracy przed gronem ekspertów i parterów wydarzenia. Jury zdecydowało przyznanie głównej nagrody zespołowi Świetliki za ich aplikację ,do świecenia przykładem’’. Łączy ona zaangażowanie użytkowników w wyrabianie „zielonych nawyków” z grywalizacją​. Aplikacja pomaga segregować odpady, zwiększa świadomość dotyczącą składu produktów i promuje zielony transport.

Uznaniem jurorów cieszyły się także projekty: Flower Power – system i hardware do tworzenia optymalnych warunków rozwoju roślin czyszczących powietrze; Ekoninja – aplikacja wspierająca ideę less waste i zawiera listę produktów i sklepów z nią zgodnych oraz analizuje ile plastiku zużywamy i pomaga zmniejszyć jego ilość; Questie – aplikacja, w której użytkownicy mogą realizować działania dla dobra planety i swojego otoczenia, a także rywalizować zbierając punkty.

Więcej o hekatlonie i innych projektach tutaj: https://hack4change.tech/ oraz na koncie FB.

Z radością wspieramy tego typu inicjatywy razem z #LiveMore.Pomerania i nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji.

Załączniki

# Plik Opis Rozmiar pliku
1 pdf Hack4Change- podsumowanie 336 KB
Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania