PL / EN

Historia sektora BSS w Polsce pisana jest TRÓJzębem Neptuna!

Trójmiasto zostało wyróżnione jako “Najlepsze miejsce do prowadzenia biznesu” w dorocznym raporcie sektora BSS przygotowanym przez ABSL.

Sektor usług dla biznesu to jeden z najważniejszych i najszybciej rozwijającym się elementem Polskiej gospodarki. Zmiany w sektorze następują zgodnie z rosnącym znaczeniem usług dla całej gospodarki. Usługi stają się de facto siłą napędową gospodarki, co ma coraz większy wpływ na wizerunek sektora. Usługi stanowią również jeden z filarów międzynarodowej konkurencyjności gospodarki. W kontekście potrzeby przekształceń zgodnie z paradygmatem Przemysłu 4.0 rola tego sektora jest już znacząca i może dalej rosnąć.

W 2016 r. w sektorze BSS w Trójmieście zatrudnionych było około 16 000 osób. Na koniec pierwszego kwartału 2020 r. liczba ta wynosiła już 27 900 osób w ponad 158 centrach. 51% z nich to działalność badawczo-rozwojową. Prognozuje się, że w 2021 r. sektor wygeneruje łącznie 29 000 miejsc pracy w Trójmieście.

Jedenasta edycja raportu plasuje Trójmiasto na najwyższym stopniu podium jako najlepsze miejsce do prowadzenia biznesu w Polsce. Ranking oparty jest na 12 kryteriach, z których Trójmiasto uplasowało się w pierwszej trójce w 8 z nich. Jest to wyraźna przewaga konkurencyjna w stosunku do ubiegłorocznego zwycięzcy Poznania oraz Wrocławia.

Ranking potwierdza nasze przekonanie, iż opierając się na naszej dewizie „We care more” i wielopłaszczyznowym podejściu do przyciągania inwestorów postępujemy właściwie.. A korzystając z fantastycznej lokalizacji, dostępności talentów i prezentowania regionu jako fantastycznego miejsca do życia, pracy, nauka i zabawa możemy tworzyć odnoszący sukcesy ekosystem BSS.

Zdobycie czołowej pozycji również zachęca do robienia większych i lepszych rzeczy, a jeśli jest jedna rzecz, którą kochamy to są to wyzwania. Uważaj więc 2020/2021, damy czadu!

 

Pełen raport do pobrania na www ABSL Report 2020

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania