PL / EN

Sollers Consulting otwiera nowe biuro w Trójmieście

Trójmiasto, 30 lipca 2020: Sollers Consulting otwiera biuro w Trójmiejście. Tym samym rozpocznie wspieranie transformacji cyfrowych swoich klientów z 90-osobowym zespołem.

 

Na początek, trójmiejskie biuro zatrudni około 90 specjalistów. Sollers Consulting poszukuje osób na wszystkich poziomach doświadczenia, od absolwentów po wysokiej klasy specjalistów z językiem angielskim, niemieckim, francuskim oraz innymi językami obcymi, zainteresowanych pracą z klientami z sektora finansowego. 

„Decyzja o wejściu do Trójmiasta przyszła nam dość naturalnie: mamy tu zagłębie talentów, zarówno doświadczonych pracowników jak i absolwentów lokalnych uczelni wyższych. Ponadto Trójmiasto jest świetnie skomunikowane. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oferuje połączenia z wieloma krajami, w których Sollers Consulting wspiera ubezpieczycieli i banki”, mówi Marcin Pluta, współzałożyciel i Partner Zarządzający w Sollers Consulting. 

Jest to już czwarte biuro Sollers Consulting w Polsce. Od powstania dwadzieścia lat temu, firma consultingowa, specjalizująca się w doradztwie biznesowym i IT otworzyła je w Warszawie, Lublinie i Poznaniu. Obecnie Sollers zatrudnia 600 ekspertów wspierających transformacje w firmach ubezpieczeniowych oraz bankach.

Marcin Pluta

„Trójmiasto, w którym zadomowiło się wiele wiodących marek globalnych, dynamicznie wyrasta na centrum finansowe, oferujące szeroki wybór usług w sektorze bankowości, ubezpieczeń oraz bezpieczeństwa finansowego. Dlatego uważam, że Sollers Consulting świetnie się tu odnajdzie ze swoim doświadczeniem w projektach transformacji cyfrowych. Z przyjemnością będziemy ich dalej wspierać przy pomocy naszego narzędzia, Invest in Pomerania”, mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego. 

Sollers Consulting zawitał do Trójmiasta korzystając z pomocy firmy doradczej Savills. „Rynek powierzchni biurowych w Trójmieście rozwija się w szybkim tempie, gdyż na koniec 2019 roku mieliśmy do dyspozycji 838 500 mkw. w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla Sollers było wyzwaniem ze względu na niski wskaźnik pustostanów, wynoszący zaledwie 4,9%. Ograniczona powierzchnia biurowa w istniejących budynkach skłoniła nas do rozpoczęcia rozmów z jednym z wiodących developerów na trójmiejskim rynku, Torusem”, mówi Piotr Skuza, Regional Manager w Office Agency Savills. 

Biuro Sollers Consulting mieści się w nowym budynku, Officyna, w Gdańsku, gdzie firma wynajmuje około 1100 mkw. powierzchni. „Jestem przekonany, że lokalizacja Officyny oraz układ pomieszczeń zapewnią Sollers komfortowe warunki do działania i dalszego rozwoju. Biuro jest doskonałym odzwierciedleniem wartości i potrzeb firmy”, mówi Marcin Piątkowski, Leasing Director w Torus. 

 

O Sollers Consulting:   
Sollers Consulting jest międzynarodową firmą doradczą specjalizującą się we wdrożeniach oprogramowania, wspierającą branżę finansową w transformacji biznesu. Zespoły Sollers Consulting pomogły zwiększyć potencjał cyfrowy ponad 80 grupom finansowym. Wśród firm, z którymi Sollers współpracował są Allianz, Axa, LV=, BNP Paribas Cardif, Basler, Generali, Zurich, Santander Consumer Bank, ING i wiele innych.  
Sollers Consulting skupia się na systemach informatycznych i pomaga ubezpieczycielom, bankom a także firmom leasingowym w transformacji i adaptacji nowych technologii. Firma oferuje RIFE – cyfrową platformę sprzedaży przeznaczoną dla branży ubezpieczeniowej. Sollers Consulting współpracuje z ponad 15 dostawcami technologii, w tym Guidewire Software, Tia Technology, Fadata, Oracle, AWS czy Microsoft.  
Około 600 specjalistów biznesowych i IT z Warszawy, Lublina, Poznania, Gdańska, Kolonii i Tokio ułatwia czerpanie korzyści z digitalizacji instytucjom finansowym w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Skandynawii i wielu innych krajach.   
Więcej informacji na stronie: www.sollers.eu

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania