PL / EN

Pierwsza umowa konkursu „Invest in Pomerania 2020” na dofinansowanie rozwoju Pomorskich firm podpisana.

Pierwsza umowa, w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”, została dziś podpisana z gdańską spółką PAR Bakuła. Inwestycja o wartości ponad 3,8 mln zł uzyskała dofinansowanie na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej i towarzyszącej, sieci i przyłączy oraz dróg, chodników i zieleni przy siedzibie firmy w Gdańsku przy ulicy Bysewskiej.

 

W siedzibie inicjatywy Invest In Pomerania umowę parafowali przedstawiciele Agencji Rozwoju Pomorza i spółki PAR Bakuła. Dokładnie 800 tysięcy złoty, co stanowi prawie 21% wartości całej inwestycji, zostanie w ramach umowy przekazane na rozwój firmy i rozbudowę zakładu produkcyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Spółka PAR Bakuła jest następcą Pomorskiej Agencji Reklamowej, polskiej firmy rodzinnej o 29 letniej tradycji w branży artykułów reklamowych i promocyjnych. Firma zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie produkcji i personalizacji upominków i gadżetów reklamowych dla profesjonalnych podmiotów z branży reklamowej. Działalność rozpoczęła w 1991 roku, a od 2008 już pod nową nazwą zmieniła siedzibę i rozpoczęła inwestycje a obecnie jest w trakcie kluczowej dla niej fazie rozwoju.

Dofinansowanie inwestycji w rozbudowę infrastruktury to jeden przełomowych momentów rozwoju naszej firmy. Pozwoli nam na zrealizowanie ważnego dla naszej działalności budynku pracowni druku, poprawi bezpieczeństwo i warunki pracy, a także ustabilizuje funkcjonowanie firmy w tym szczególnym czasie pandemii. Agencja Rozwoju Pomorza wydatnie wspierała nas udzielając pomocy w czasie konsultacji przy przygotowywaniu wniosku – podkreśla Danuta Bakuła, wspólnik w PAR Bakuła Spółka Jawna

 

Konkurs grantowy, z łączną alokacją 10,4 miliona złotych, rozpoczęto w październiku zeszłego roku.  Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego środki skierowano do pomorskich średnich i małych przedsiębiorstw celem wsparcia ich rozwoju, w tym do tych firm na których funkcjonowanie i rozwój negatywnie wpłynęła pandemia COVID-19. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty polegające na przygotowaniu nowych trenów inwestycyjnych zarówno na własne potrzeby gospodarcze jak i na komercjalizację na rzecz podmiotu trzeciego.

Każda forma wsparcia lokalnych przedsiębiorców wpływa na zwiększenie ich konkurencyjności na krajowym i europejskim rynku. To przede wszystkim jednak wsparcie gospodarki regionu, stabilizowanie rynku pracy i utrzymanie dochodów w województwie. Zarząd Województwa Pomorskiego jako jeden ze swoich priorytetów uznał wspieranie pomorskich MŚP jako jednego z fundamentów rozwoju gospodarczego regionu, zwłaszcza w dobie koronawirusa. – dodaje Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Konkurs trwa aż do wyczerpania alokacji a następnie wyczerpania listy rezerwowej. Obecnie złożonych jest 14 wniosków na łączną kwotę 11.187.000,- złotych. Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski można składać do przekroczenia łącznie 150% wartości alokacji, tj. 15.600.000,- złotych.

Kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Województwie Pomorskim będą podpisywane w najbliższym czasie.

 

Więcej informacji o konkursie na stronie www Agencji Rozwoju Pomorza: https://www.arp.gda.pl/1976,konkurs-grantowy-2019

Więcej o spółce PAR Bakuła na ich stronie internetowej: www.par.com.pl

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania