PL / EN

Zrównoważona Mobilność Miejska – E-rowery #MadeinPomerania

Rynek rowerów elektrycznych w Europie przeżywa prawdziwy rozkwit. Według najnowszych danych opublikowanych przez Europejską Federację Cyklistów, w 2019 roku sprzedano ponad 3 miliony rowerów elektrycznych. Oznacza to 23% wzrost sprzedaży tego środka transportu w stosunku do poprzedniego roku. Tym samym sprzedaż rowerów elektrycznych stanowi 17% całkowitej sprzedaży wszystkich rowerów.

 

Co więcej, wzrost zainteresowania rowerami elektrycznymi pociąga za sobą ich rosnącą produkcję. Ta również notuje rekordowy, 60% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. Obecnie w sektorze jest zatrudnionych 60.000 osób z obszaru całej Unii Europejskiej, a kolejne 60.000 osób pracuje dla tego sektora pośrednio.

Pomorze szybko staje się kolejnym atrakcyjnym punktem na europejskiej mapie produkcji rowerów. Obok lokalnych i skandynawskich przedsiębiorców, na terenie Trójmiasta już od roku działa firma Winfield EBikes z Hongkongu.

Winfield EBikes nie tylko rozwija swój zakład produkcyjny w Gdańsku, ale także prowadzi  działalność sprzedażową i marketingową w regionie. Obecnie rynkiem docelowym firmy są Niemcy, ale z uwagi na ulokowanie bazy produkcyjno-usługowej w Gdańsku, firma bada również możliwość wejścia na inne rynki, a co za tym idzie zwiększenia swojego zasięgu w Europie.

 

Zapytany o to, co sprawiło, że na lokalizację nowej bazy operacyjnej firma wybrała Trójmiasto, Richard Chiu, Project Manager firmy, odpowiada: „Po przeprowadzeniu analizy due diligence doszliśmy do wniosku, że Gdańsk jest najlepszą lokalizacją do uruchomienia naszych zakładów produkcyjnych, przede wszystkim ze względu na swoje położenie geograficzne, bliskość portu kontenerowego, łatwy dostęp do transportu lotniczego i drogowego, nowoczesną infrastrukturę, dużą podaż siły roboczej, wysoki standard profesjonalnych usług, takich jak księgowość, obsługa prawna, czy doradztwo podatkowe, dostępność rynku międzynarodowego i wewnętrznego oraz istnienie odpowiednich dla naszych potrzeb zakładów produkcyjnych”. Mówiąc o innych czynnikach, z entuzjazmem dodaje: „To nie wszystko. Również jakość życia w Trójmieście jest naprawdę dobra, a co najważniejsze, dostrzegamy otwartość, uczciwość, sprzyjający prowadzeniu biznesu rząd i kulturę biznesową w regionie, a także doceniamy pomoc udzielaną przez samorząd regionalny poprzez Invest in Pomerania”.

 

Inwestycja firmy Winfield bardzo dobrze wpisuje się w cel Pomorza, jakim jest rozwój ekologicznego i zrównoważonego biznesu. “Cieszymy się, że Winfield dołączył do grona przedsiębiorców naszego regionu. E-mobilność i rozwiązania urbanistyczne typu last-mile są już od pewnego czasu w obszarze naszego zainteresowania a firma Winfield doskonale wpisuje się nie tylko w tę kategorię, ale także ogólnie w nasz etos rozwoju zrównoważonych i przyjaznych środowisku przedsiębiorstw. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wsparcia ich rozwoju i ich działań marketingowych”, mówi Mikołaj Trunin, Zastępca Dyrektora, Invest in Pomerania. 

Winfield EBikes jest wspierany przez inwestorów z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży rowerów elektrycznych w Azji Wschodniej. 

 

Kontakt dla mediów:

Nazeen Koonda | Invest in Pomerania | nazeen@investinpomerania.pl | +48 516 936 500

Richard Chiu | Winfield EBikes | richard@winfieldbike.com

 

O Winfied Ebikes

Winfield jest startupem skoncentrowanym na produkcji rowerów elektrycznych w Polsce i ich eksportem na inne rynki europejskie. Właściciele firmy pochodzą z Hongkongu i od ponad 20 lat prowadzą produkcję rowerów i e-rowerów w Chinach, a także eksportują je do Japonii. Kierownictwo firmy wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie, relacje biznesowe, pewne finansowanie, a także wykorzystuje japońskie podejście do zarządzania i produkcji, aby rozpocząć swoją produkcję w Polsce. Poprzez swoich przedstawicieli i dealerów, Winfield sprzedaje swoje e-rowery do dużych sieci handlowych i hipermarketów w Niemczech oraz planuje w najbliższej przyszłości ekspansję na inne rynki europejskie.

Logo Invest In Pomerania B&W

Kontakt

Al. Grunwaldzka 472 D
Olivia Business Centre - Olivia Six
80-309 Gdańsk

+48 (58) 32 33 256

office@investinpomerania.pl

Invest In Pomerania